ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Ferdynand Porsche. Inżynier Hitlera (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autorzy:
Monika Balińska, Łukasz Tomys
Okładka książki/ebooka Ferdynand Porsche. Inżynier Hitlera

Okładka książki Ferdynand Porsche. Inżynier Hitlera

Okładka książki Ferdynand Porsche. Inżynier Hitlera

Okładka książki Ferdynand Porsche. Inżynier Hitlera

Wydawnictwo:
Łukasz Tomys
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Czas nagrania:
2 godz. 40 min.
Czyta:
Bartłomiej Ważny
Audiobook
Audiobook w mp3

"Mam wielu generałów, ale Porsche jest tylko jeden" - Adolf Hitler

Wysyłając Ferdynanda Porsche na inspekcję na front wschodni Hitler przydzielił mu swojego osobistego pilota. Chciał mieć gwarancję, że dotrze na miejsce cało i bezpiecznie powróci do Rzeszy.

Kim jest niezwykły inżynier i jak rozpoczęła się jego przygoda z motoryzacją ? Czy zyski uzyskane przez ród Porsche dzięki współpracy z niemiecką machiną zbrojeniową staną się podstawą do stworzenia rodzinnej firmy ? Jak wyglądały początki światowej motoryzacji ? W jaki sposób III Rzesza i Związek Radziecki weszły w posiadanie technologii produkcji taśmowej , wymyślonej przez Henry'ego Forda ? Czy współpraca z Amerykańskimi korporacjami pozwoliła Stalinowi wygrać wojnę z Hitlerem ? Jak powstało logo samochodów Audi, czyli słynne, nachodzące na siebie kręgi? Dlaczego fabrykę samochodów Volkswagen wybudowano w okolicach dzisiejszego Wolfsburga? To tylko niektóre z zagadnień omówionych w tym audiobooku.

Życie Ferdynanda Porschego to historia człowieka, który swój sukces osiągnął przede wszystkim dzięki ogromnej pasji oraz ciężkiej pracy. Początkowo musiał się mierzyć także z oporem ze strony własnego ojca, który nie podzielał pasji syna. Przyszło mu żyć w trudnych czasach. Dlaczego człowiek, który od początku uważany był za apolitycznego idealistę, tak szybko zaczął współpracę z nazistowskim rządem Adolfa Hitlera? Jaki wkład miał Porsche w rozwój tak popularnych dzisiaj modeli hybrydowych i elektrycznych? Jak wyglądały narodziny słynnego "garbusa", który produkowany był jeszcze w XXI wieku czyli blisko pięć dekad po śmierci swojego twórcy?

0 Monika Balińska, Łukasz Tomys

Zamknij

Wybierz metodę płatności