ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Berło i krew. Królowie i królowe Europy na wojnie 1914-1945 (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Jean des Cars
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
560
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

NAJSŁAWNIEJSZE NAZWISKA EUROPY,

NAJZNAMIENITSI MONARCHOWIE ŚWIATA,

POLITYCY I CELEBRYCI

Windsorowie, Romanowowie, Hohenzollernowie, Habsburgowie jakimi nigdy ich nie widzieliście

Berło i krew to brutalna polityka, lśniące przepychem życie dworskie i skrywane życie prywatne, to wojny i rewolucje, a także oszałamiające rozmachem śluby, pogrzeby i afery. Znane postaci, jak uwielbiana Sissi, ostatni Romanowowie, Franciszek Józef ale też mniej popularne, jak car Bułgarii, błyskotliwy homoseksualista Ferdynand I i urzekająca elegancją królowa Włoch, Helena, czy do dziś żyjący Michał I, ostatni król Rumunii, który obalił w kraju faszystowską dyktaturę.

Ludzie z krwi i kości. Osobowości charyzmatyczne i kruche, jak ich władza, zmieciona na zawsze przez kataklizmy dwóch wojen światowych.

To największa saga, jaką znają nasze czasy. Cesarze, królowie, książęta najpotężniejsi spośród nich w wyniku wojen stracili władzę i spadli z piedestałów, stając się wyrzutkami Europy.

Bogato ilustrowana, olśniewająca przepychem, jak życie jej bohaterów, książka dla wszystkich zainteresowanych barwnymi, soczystymi, pełnymi anegdot opowieściami o życiu sławnych postaci historycznych.

Książka poświęcona losom europejskich rodzin monarszych w Europie, napisana przez Jeana des Carsa, autora ponad trzydziestu książek, poświęconych dziejom europejskich dynastii, między innymi cesarzowej Sissi, której jest dalekim kuzynem.

0 Jean des Cars

Zamknij

Wybierz metodę płatności