ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Artyści udręczeni (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Christopher Zara
Okładka książki/ebooka Artyści udręczeni

Okładka książki Artyści udręczeni

Okładka książki Artyści udręczeni

Okładka książki Artyści udręczeni

Wydawnictwo:
Burda Książki
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
280
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

Artyści udręczeni to fascynujący i momentami niebezpiecznie zabawny przegląd problemów, z którymi zmagali się wielcy twórcy od lęku separacyjnego Lennyego Brucea przez melancholię Charlesa Schulza, nerwicę natręctw Joeya Ramonea aż po to, co dręczyło Mozarta, a mógł to być zespół Aspergera, Touretta, albo jeszcze inna choroba nazwana obco brzmiącym nazwiskiem. Opisane tu problemy artyści łączyli z darem, który pozwalał im tworzyć piękno z wewnętrznej ciemności.

Wciągająca i pouczająca lektura.

Jessica Pallington West, autorka What Would Keith Richards Do?

Odkryj obłęd

Wielka sztuka zawsze rodzi się w bólach.

A przynajmniej można dojść do takiego wniosku, po zapoznaniu się z przedstawionymi w tej książce sylwetkami wielkich artystów. Opisane tu indywidualności współtworzą wielką mozaikę talentu i cierpienia. Czytanie o udręce, która w ostatecznym rozrachunku pomogła artystom stworzyć wiekopomne dzieła, przypomina wyjście do galerii sztuki w towarzystwie psychoterapeuty, który podpowiada, jakie demony stały za każdym płótnem, kliszą i partyturą.

Artyści wybrani przez Christophera Zarę to przedstawiciele wielu różnych dziedzin utalentowani, lecz cierpiący pisarze, muzycy, aktorzy i malarze. Niniejsza książka powstała, aby uczcić ich geniusz, ale też po to, żeby zgłębić ciemne zakamarki ich umysłów. Dusza artysty jest areną starć między bólem a pięknem. Za sztuką, którą cenimy, kryje się wiele koszmarów.

Bądź na bieżąco z swiatksiazki.pl

0 Christopher Zara

Zamknij

Wybierz metodę płatności