ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Xięga zakazana (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Bart Kenozza
Okładka książki/ebooka Xięga zakazana

Okładka książki Xięga zakazana

Okładka książki Xięga zakazana

Okładka książki Xięga zakazana

Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
322
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

Xięga Zakazana składa się z trzech splecionych ze sobą wątków: (1) wartka, klasyczna powieść sensacyjna ze wszystkimi atrybutami w rodzaju sekretów, ucieczek, romansów i tajnych służb; (2) nowe odczytanie tekstów biblijnych prowadzące do zdumiewającej, ale najbardziej prawdopodobnej interpretacji tych zapisów; (3) powieściowe odtworzenie historii Wyjścia wynikające bezpośrednio z zapisów biblijnych, ale pozbawione mitu nadprzyrodzonej ingerencji.

Wnioski w Xiędze wynikają prosto z zapisów starotestamentowych. Nasza świadomość o tym, co tam przedstawiono, jest głęboko zafałszowana poprzez celowe lub nawiedzone konfabulacje różnorakich świętych mężów czy też świadomych co czynią osób. Nawet dzisiaj biblijne zdarzenia są nagminnie mitologizowane i przekłamywane w książkach i filmach kierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Pierwszymi fałszerzami byli sami autorzy Starego Testamentu, dodając interpretacje lub uśliczniając niewygodne, wcześniejsze sformułowania. Oprócz nich pojawiła się spora grupa interpretatorów tego dzieła, z których przytłaczająca większość puszczała wodze swojej wyobraźni, tłumacząc istotę poszczególnych zdarzeń. Przykładowo takimi apologetami-oszustami byli zarówno historyk sprzed dwóch tysięcy lat Józef Flawiusz, jak i współczesny nam Dawid Rohl, którzy opisując starotestamentowe epizody, dokładali wymyślone przez siebie fragmenty.

Dlaczego macie wierzyć autorowi tej książki? Weźcie sami Stary Testament do ręki i sprawdźcie, czy przedstawione wnioski w Xsiędze są słuszne. Nie ma wątpliwości, że potwierdzicie podtytuł, iż obowiązująca interpretacja pierwszych ksiąg Starego Testamentu jest mistyfikacją.

Prawda przekazu biblijnego leży na najbardziej widocznym miejscu, tylko trzeba mieć odwagę, by ją wyłuskać...

0 Bart Kenozza

Zamknij

Wybierz metodę płatności