ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Futbol i statystyki. Dlaczego wszystko, co wiesz o piłce nożnej, jest nieprawdą (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autorzy:
Chris Anderso, David Sally
Okładka książki/ebooka Futbol i statystyki. Dlaczego wszystko, co wiesz o piłce nożnej, jest nieprawdą

Okładka książki Futbol i statystyki. Dlaczego wszystko, co wiesz o piłce nożnej, jest nieprawdą

Okładka książki Futbol i statystyki. Dlaczego wszystko, co wiesz o piłce nożnej, jest nieprawdą

Okładka książki Futbol i statystyki. Dlaczego wszystko, co wiesz o piłce nożnej, jest nieprawdą

Wydawnictwo:
Bukowy Las
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
360
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

Mawia się często, że piłki nożnej nie powinno się rozbijać na statystyki. Futbol to przecież błoto na butach i emblemat na koszulce, życie i śmierć

A jednak czołowe kluby piłkarskie zaakceptowały analitykę; bukmacherzy mają komputery do prognozowania wyników, badacze gry rozebrali ją na części pierwsze. Jesteśmy świadkami rewolucji statystycznej. Wiedzą o tym zespoły walczące o triumf w Lidze Mistrzów i kraje, których reprezentacje pragną wznieść Puchar Świata. Każdy kibic powinien to wiedzieć!

Chris Anderson i David Sally doradzają światowej klasy klubom w kwestii analizy statystyk. W swojej obalającej mity książce ujawniają, jakie liczby naprawdę się liczą. Tłumaczą, dlaczego niedopuszczenie do utraty gola warte jest więcej niż jego zdobycie, dlaczego rzuty rożne powinno się wybijać krótko i dlaczego lepiej poprawić jakość swego najsłabszego gracza niż kupić gwiazdę.

Od sekretu dalekich wrzutów z autu wykonywanych przez Roryego Delapa po prawdziwe znaczenie dominacji nad piłką Messiego wiodą nas ku odkryciu, dlaczego futbol jest grą słabych ogniw, trenerzy mają wpływ jedynie na 15% gry, a oddawanie zbyt wielu strzałów może zabić. To niezbędna dziś wiedza, która pomoże zrozumieć istotę i niuanse współczesnego futbolu.

0 Chris Anderso, David Sally

Zamknij

Wybierz metodę płatności