ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Dom Rothschildów. Prorocy finansów 1798-1848 (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Niall Ferguson
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Ocena:
2.5/6  Opinie: 4
Stron:
804
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

Pieniądz jest bogiem naszych czasów, a Rothschild jest jego prorokiem. Heinrich Heine, 1841

Rothschildowie to najbardziej wpływowa rodzina najnowszej historii. Potężni bankierzy i przemysłowcy żydowskiego pochodzenia, którzy trzęśli dziewiętnasto- i dwudziestowiecznym światem, znacząco wpływając na historię całych państw.

Dziś nazwisko Rothschild na całym świecie kojarzy się z gigantyczną fortuną, aż trudno uwierzyć, że wszystko zaczęło się od rodzinnej firmy handlującej tekstyliami i skromnego antykwariatu założonego w połowie XVIII wieku we frankfurckiej kamienicy z czerwonym szyldem.

Niall Ferguson, jeden z najsławniejszych historyków świata, profesor uniwersytetów Harvarda, Oxfordu i Stanforda, stworzył pionierską monografię ujawniającą tajemnice rodu i jego wielkiego sukcesu. Ukazujący się właśnie w Polsce pierwszy tom Prorocy finansów 1798-1848 trafił na listę dziesięciu najlepszych książek roku Business Week i szybko stał się bestsellerem.

Jest to również opowieść o świecie XIX i XX wieku: o gospodarce, kulturze, ewolucji wielkiej finansjery i znaczeniu tych przemian dla naszego współczesnego życia.

Fergusonowi udało się nie tylko błyskotliwie opisać losy tego wielkiego rodu, zdołał również zajrzeć za kulisy ekonomicznych, politycznych i militarnych rozgrywek dziewiętnastowiecznej Europy. Publishers Weekly

Fascynującą historię Rotszyldów opowiadano już wiele razy, ale jeszcze nigdy tak przekonująco i szczegółowo. New York Times

0 Niall Ferguson

Zamknij

Wybierz metodę płatności