Katalog książek

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63
© Helion 1991-2016

Lauret zaufanych opinii
Nie każ mi myśleć! O życiowym po...

Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych

Autor: 

Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych
Ocena:
   5/6  Opinie  (44)
Stron: 192
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Helion

Niech Twoje strony WWW będą funkcjonalne i przejrzyste

  • Przygotuj odpowiedni projekt i logiczny schemat nawigacji
  • Pozbądź się niepotrzebnych tekstów
  • Przetestuj funkcjonalność witryny

Gdzieś w gąszczu milionów witryn WWW znajduje się również Twoja. Zastanawiasz się, co sprawi, że użytkownicy będą korzystać akurat z niej, a nie z innych? Na pewno ważne jest jej odpowiednie wypozycjonowanie, ale to nie wszystko. Równie ważne, jeśli nie ważniejsze, jest takie jej wykonanie, aby odwiedzająca ją osoba nie poczuła się przytłoczona nadmiarem funkcji nawigacyjnych, dziesiątkami akapitów czy też mnóstwem nie do końca potrzebnych elementów graficznych. Należy zaprojektować witrynę tak, aby korzystanie z niej było intuicyjne i łatwe.

W książce "Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych" znajdziesz wskazówki, dzięki którym projektowane przez Ciebie witryny WWW będą spełniały podstawowe wymaganie większości użytkowników internetu -- będą przejrzyste i łatwe w nawigacji. Dowiesz się, jak stworzyć witrynę, która wzbudzi zainteresowanie odwiedzających i sprawi, że będą do niej wracać.

  • Znaczenie funkcjonalności stron WWW
  • Zasady projektowania układu graficznego
  • Pisanie tekstów na strony WWW
  • Schemat nawigacji w witrynie
  • Testowanie funkcjonalności witryn WWW

Dzięki zawartym w tej książce wiadomościom sprawisz, że Twoje witryny WWW będą przedstawiane innym projektantom jako wzór do naśladowania.

Przedmowa (6)
Wprowadzenie (8)
Kilka uwag na początek Rozdział 1. Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych (16)
Pierwsze prawo funkcjonalności Kruga Rozdział 2. Jak naprawdę korzystamy z internetu? (26)
Przeglądanie stron, zadowalanie się znalezionymi witrynami i dawanie sobie jakoś rady z witrynami Rozdział 3. Wstęp do projektowania billboardu (36)
Projektowanie stron do przeglądania, a nie czytania Rozdział 4. Zwierzę, roślina czy rzecz? (46)
Dlaczego użytkownicy lubią podejmować wybory niewymagające myślenia? Rozdział 5. Usuń zbędne słowa (50)
Sztuka pisania tekstów w internecie Rozdział 6. Znaki drogowe i ścieżki powrotu (56)
Projektowanie nawigacji Rozdział 7. Co robić, gdy strona główna wymyka się spod kontroli (102)
Projektowanie strony głównej Rozdział 8. "Farmer i pastuch powinni być przyjaciółmi" (136)
Dlaczego większość argumentów osób projektujących strony internetowe na temat ich funkcjonalności jest nieprawdziwa i jak samemu uniknąć wyrażania takich opinii Rozdział 9. Testowanie funkcjonalności za 50 groszy dziennie (144)
Upraszczanie testów - po to, aby zrobić ich odpowiednio wiele Rozdział 10. Film pod tytułem "Testowanie funkcjonalności" (160)
Jak samodzielnie przeprowadzić testowanie funkcjonalności? Rozdział 11. Co zrobić, aby nie wylać dziecka z kąpielą (178)
Interpretacja wyników testów Skorowidz (186)
6
(14)
5
(19)
4
(4)
3
(5)
2
(2)
1
(0)

Liczba ocen: 44

Średnia ocena
czytelników

  


okladka
  Ocena : 6 

Książka nie opisuje jak wykonać dane elementy. Autor skupił się na tym jak one mają wyglądać. Czytając publikację aż mi się głupio zrobiło, gdy okazało się na jak wiele spraw nie zwracałem uwagi. Każdy znawca komputerów (w tym oczywiście webmasterzy) muszą przeczytać tą książkę, by uświadomić sobie, że nie wszyscy są tak mądrzy jak my.
  Ocena : 6 

Książka po prostu świetna! Dobrze napisana, zwraca uwagę na powrzechnie wykonywane błędy, z których nawet sobie nie zdajemy sprawy :) Polecam każdemu Webmasterowi. Nie żałuję czasu przy niej spędzonego.
  Ocena : 6 

Bardzo dobra i świetnie napisana
  Ocena : 6 

W świetny sposób pokazuje jak powinien zacząć myśleć człowiek zajmujący się User Experience! Polecam!
  Ocena : 6 

Super książka. Każdy webmaster powinien ją przeczytać. Super napisana.
  Ocena : 6 

Książka jest naprawdę świetnie napisana :) dużo przykładów, wiele tłumaczeń i przede wszystkim przyswajalny język :) jak dla mnie rewelacja. Książka rozjaśniła mi wiele spraw i po jej lekturze jestem bogatszy o sporą dawkę przydatnych wiadomości. Polecam...
  Ocena : 6 

Podczas czytania tej książki wiele razy otwierałem oczy ze zdumienia. Lekturę poleciła mi pani wykładowczyni z uczelni. Jako bloger mogę z czystym sumieniem polecić tą pozycję. Warto nie spoczywać na laurach i testować podane tutaj rozwiązania, a także mierzyć ich "klikalność" i konwersję na wyznaczone cele. Koniec poruszania się po omacku ;)
  Ocena : 6 

Tworzysz oprogramowanie? Strony? Aplikacje? Niezależnie od tego co tworzysz, jeśli tworzysz dla ludzi, to tą książkę trzeba przeczytać. Absolutne podstawy tematu user experience, a także usability. Genialna, więcej nie da się napisać o tej książce.
  Ocena : 6 

Wreszcie klasyczna pozycja została wydana na rynku polskim. Szkoda, że tak późno, ale oczywiście gorąco polecam!
  Ocena : 6 

Książkę tą polecam 99,9% polskich "webmajstrów". Niech się dowiedzą jak normalny internauta używa internetu. Dodam od siebie - "internet służy do oszczędzania czasu" i jest to jego podstawowa zaleta natomiast większość polskich stron www jest zaprojektowana idiotycznie. Dziennie zgłasza się do mnie kilku chętnych do "poprawiania" mojej strony ale jak pokażą swoje dokonania to płakać się chce. Lektura obowiązkowa!!!
  Ocena : 6 

  Ocena : 6 

Polecam !!!
  Ocena : 6 

Podstawa podstaw dla przyszłych i obecnych projektantów UX.
  Ocena : 6 

świetna
  Ocena : 5 

Bardzo dobra na początek.
  Ocena : 5 

Bardzo dobrze i przystępnie napisane vademecum. Autor pisze same konkrety zamiast lać wodę jak niektórzy autorzy potrafią ;-)
  Ocena : 5 

Na spokojnie przedstawione główne założenia dot. funkcjonalności stron WWW, jest spoko, nie naukowo, lecz od strony praktycznej :)
  Ocena : 5 

Nie polecam tej książki. Po jej przeczytaniu połowa stron internetowych, z których korzystasz będzie wywoływała mdłości. A teraz zupełnie poważnie: Obowiązkowa lektura dla każdego projektanta, a także dla zwykłego użytkownika. Polecam!
  Ocena : 5 

Konieczna lektura.
  Ocena : 5 

Polecam, naprawdę godna przeczytania. Rzetelna, dobrze napisana, zwraca uwagę na rzeczy, o których typowy projektant nigdy nie myśli, myślę że tę parę zł za tą krótką i rzetelną książkę naprawdę można wydać. Miałem także oryginalne wydanie w ręku, niestety polskie znacznie od niego odbiega. Ale tak to już jest.
  Ocena : 5 

Książka w prosty i szybki sposób przedstawia najważniejsze informacje z zakresu budowania stron internetowych pod kątem ich funkcjonalności.
  Ocena : 5 

Książka naprawdę warta uwagi, jeśli ktoś pracuje jako Webmaster! Niektóre rzeczy mogą zaskoczyć, a niektóre będą tak oczywiste, że się zdziwimy, że nie myślimy o nich robiąc stronę WWW. Osobiście nie zawiodłem się na niej, choć ostatnie rozdziały (dla mnie) były niepotrzebne.
  Ocena : 5 

Książka znakomita, jednak mam także wydanie oryginalne, które czyta się szybciej, lżej, z czysta przyjemnością - forma bardziej przystaje do treści, która koncentruje się na sprawnej wymianie informacji. Ignorancja Helionu w kwestiach edytorskich jest zadziwiająca.
  Ocena : 5 

Bardzo dobra książka dla wszystkich, nie tylko projektantów stron www
  Ocena : 5 

Bardzo dobrze, klarownie i logicznie napisana. Wydaje się czasem, że kwestie, o których autor pisze to rzeczy banalne i oczywiste, ale gdyby nas ktoś poprosił o podsumowanie pewnych rzeczy nie poszłoby tak łatwo ;)
  Ocena : 5 

Wiele trafnych i cennych spostrzeżeń. Zwłaszcza na rzeczy, które wydają się oczywiste a okazuje się, że nie dla wszystkich takimi są.
  Ocena : 5 

Przeczytałem w jedno popołudnie, bardzo podoba mi się to, że po jej przeczytaniu zacząłem dostrzegać błędy, na które wcześniej nie zwracałem uwagi. Jeśli ją przeczytasz, to zdziwisz się ile błędów zawierają strony, z których na co dzień korzystasz :-)
  Ocena : 5 

Książka zwraca uwagę na wiele aspektów projektowania, które pomagają w tworzeniu przyjaznych stron. Autor pokazuje na przykładach, że do praktycznego testowania powstającej witryny nie jest potrzebny duży budżet i pokazuje jakie wypływają z tego korzyści. Na pewno warto przeczytać tą publikację.
  Ocena : 5 

W swojej kategorii, jedna z najlepszych dostępnych pozycji.
  Ocena : 5 

Bardzo fajna książka, szkoda że krótka... ale to właściwie zaleta.
  Ocena : 5 

Książeczka, która powinna być obowiązkową pozycją, przed popełnieniem czynu polegającego na stworzeniu strony internetowej.
  Ocena : 5 

Napisana prostym językiem, konkretna i przejrzysta publikacja poruszająca powszechnie zaniedbywany, a bardzo ważny aspekt tworzenia serwisów WWW: ich funkcjonalność, wygodę użytkowania. Daje dobre podstawy, by wyperswadować zbyt pomysłowemu klientowi jego błyskotliwe rozwiązania typu "a wyszukiwarkę to upchamy gdzieś na dole lewej kolumny, pomiędzy zapisywaniem do newslettera a informacją o sponsorach". Nie mam pojęcia, na jakiej podstawie anonimowi, który ocenił tę książkę na 2, wpadło do głowy, że miałyby się tu znaleźć jakieś gotowe "techniczne" rozwiązania - to nie jest kolejny bryk "od zera do webmastera", tylko książka, która każe myśleć projektantowi, by kombinowania przed ekranem oszczędzić korzystającemu z serwisu...
  Ocena : 5 

Jedna z ważniejszych pozycji, jeżeli chodzi o przemyślane projektowanie stron www i usability. W stosunku do wydania drugiego sprzed 7 lat, które nadal jest aktualne pod względem kluczowych kwestii, autor dodał rozdział o telefonach komórkowych, uaktualnił przykłady i treści. Książka jak najbardziej godna polecenia.
  Ocena : 4 

Jak to się dzieje, że książka napisana w 2000 r. trafia na polki jako z 2005 r.? 5 lat w internecie - to jest 50 lat w normalnym życiu! Poza tym książka dobra.
  Ocena : 4 

Książka ciekawa ale traktuje o rzeczach podstawowych. Niewiele nowych informacji mi przekazała. Warto też dodać, że tłumaczenie jest naprawdę słabiutkie, masa błędów - cala tabela ze strony 148! Pomimo, iż oryginał II wydania został wydany w 2005 roku to mało która strona wygląda tak jak w książce.
  Ocena : 4 

Ok. Można przeczytać
  Ocena : 4 

Książka napisana jak typowy amerykański podręcznik (ton i sposób wypowiedzi może trochę irytować), więc łatwo i szybko się czyta, ale tylko jej część jest naprawdę treściwa. Moim zdaniem spełnia swoją rolę za tę cenę i warto ją przeczytać w celu uwrażliwienia się na pewne aspekty funkcjonalności (raczej podstawowe) i uwzględnienia testowania strony na kolejnych etapach jej tworzenia jako elementu bardzo pomocnego.
  Ocena : 3 

Krótka, ale nudna. Nie polecam.
  Ocena : 3 

Spodziewałem się po tej książce czegoś znacznie lepszego. Tak naprawdę książka posiada tylko kilka czy kilkanaście stron wartych przeczytania wiec uważam, że nie jest warta tej niskiej ceny. Natomiast jeśli ktoś ma okazje wypożyczyć, to polecam przeczytać, przynajmniej przekartkować kartki, gdyż trochę na pewno z niej zostanie :)
  Ocena : 3 

Same oczywistości. Każdemu kto miał jakąkolwiek styczność z projektowaniem lub tworzeniem stron www ta książka niewiele da. Ewentualnie przydatna początkującym webmasterom. W wersji mobi w kilku miejscach brak możliwości odczytania pełnej treści (jakieś dziwne tabelki, niemieszczące się na ekranie, bez możliwości przewinięcia bo ląduje się już za tabelką której pełnej treści nie udało się odczytać).
  Ocena : 3 

Jeśli czytałeś wcześniejsze wydanie książki to nie polecam zakupu wydania III. Został do niej dodany jeden rozdział o stronach/aplikacjach mobilnych. Reszta to powtórka z wydania II.o
  Ocena : 3 

Książka w stylu popularnych amerykańskich poradników - styl przyjazny czytającemu, okraszona przykładami z życia wziętymi, ale tak naprawdę jest w niej tylko kilka naprawdę sensownych porad, nie omówionych zresztą zbyt szczegółowo. Książkę polecam raczej początkującym webmasterom. Poza tym jest zdecydowanie zbyt krótka jak na tematykę, którą omawia...
  Ocena : 2 

Większość książki jest poświęcona temu jak nie powinna wyglądać strona, albo o czym myślą programiści ,którzy źle projektują strony www. Jak dla mnie ta książka to strata czasu i pieniędzy.
  Ocena : 2 

Książka niewiele ma do stron WWW, mówi jedynie o wizualnych kanonach jakie powinny być zachowane ale nic więcej ze strony technicznej, nie polecam.