Katalog książek

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63
© Helion 1991-2016

Lauret zaufanych opinii
Przewodnik po eBookach - Informacje podstawowe
więcej »

Co to jest eBook?

eBook to elektroniczna wersja papierowej książki, którą można czytać na różnych platformach programowych i sprzętowych. Innymi słowy eBooka możemy czytać na komputerze, laptopie, smartphonie, tablecie oraz specjalnym e-czytniku. O tym jak czytać eBooki dowiesz się z sekcji Jak czytać zabezpieczone eBooki na różnych platformach sprzętowych.

Elektroniczna wersja książki posiada te same cechy co jej papierowy odpowiednik. Mamy okładkę, spis treści, rozdziały, ilustrację oraz inne elementy typowe dla papierowej książki. Dodatkowo eBooki mają liczne zalety, które wynikają z dobrodziejstw nowych technologii.

Do najważniejszych zalet można zaliczyć:

  • możliwość szybkiego wyszukiwania interesujących treści,
  • oszczędność miejsca - eBook nie zajmuje miejsca na półce, a nawet najsłabszy komputer czy e-czytnik może pomieścić setki elektronicznych wolumenów,
  • wierne odwzorowanie prawdziwej książki - kartkowanie stron, podział dokumentu na bloki tekstu, rozdziały, spis treści,
  • szybkość zakupu - nie musisz wychodzić z domu aby stać się posiadaczem nowej książki, po dokonaniu zakupu przez internet niemal natychmiast możesz rozpocząć czytanie,
  • możliwość czytania na różnych urządzeniach,

Książki w elektronicznej postaci dostępne są w wielu różnych formatach. W naszej księgarni zdecydowaliśmy się wykorzystać dwa najpopularniejsze rozwiązania, które są światowym standardem dla elektronicznych publikacji. Mamy tutaj na myśli ePub oraz PDF. Obok każdego eBooka dostępnego w naszej księgarni znajdziesz informacje na temat formatu w którym jest on dostępny. Więcej informacji na temat każdego z formatów znajdziesz w dalszej części niniejszej strony.

eBooki z naszej oferty są zabezpieczony przed nieautoryzowanym rozpowszechnianiem. Do zabezpieczenia stosujemy technologię DRM opracowaną przez firmę Adobe.

W jakim formacie dostępne są eBooki?

eBooki oferowane w naszej księgarni dostępne są w dwóch formatach:PDF oraz ePub. W chwili zakupu możesz zdecydować i wybrać dogodne dla Ciebie rozwiązanie.

PDF - idealny format dla osób, które do czytania eBooków wykorzystują komputer bądź laptopa. PDF zapewnia doskonały skład tekstu i sztywny podział na strony. Zaletę formatu PDF jest wygląd strony, który w stu procentach odpowiada papierowemu odpowiednikowi. Pliki w formacie PDF mogą być odczytywane praktycznie na każdej platformie sprzętowej (komputery, laptopy, tablety, smartphony, e-czytniki).

ePub - nowoczesny format eBooków, który stał się standardem publikacji elektronicznych książek. Największą zaletą formatu jest płynne dopasowywanie publikacji do urządzenia, na którym jest ona przeglądana. W praktyce oznacza to, że eBook będzie dobrze wyglądał na każdej platformie sprzętowej. Swoje zalety ePub ujawnia zwłaszcza gdy czytamy eBooki na e-czytnikach, smartphonach lub urządzeniach o małych ekranach.

W miarę możliwości technicznych staramy się dać Czytelnikowi możliwość wyboru pomiędzy obydwoma formatami. Jednak niektóre książki (zwłaszcza te o bardzo skomplikowanym składzie) oferujemy wyłącznie w formacie PDF.

Dlaczego muszę mieć konto w waszej księgarni?

Posiadanie konta w naszej księgarni jest konieczne w przypadku zakupu eBooków. Rozwiązanie takie ma na celu ochronę Państwa interesów i zapewnienie trwałego dostępu do zakupionych książek. Mówiąc prościej na koncie, w zakładce Biblioteka przechowywana jest zawsze kopia książki, którą można w każdej chwili pobrać na komputer bądź do czytnika. Rozwiązanie to sprawdza się doskonale w przypadku awarii lub utraty czytnika i gwarantuje, że nie utracicie Państwo zakupionych wcześniej eBooków.

Co to jest ePub

EPUB (electronic publication) to otwarty standard, oparty na języku XML, służący do publikowania elektronicznych książek. Format ten jest stosowany w czytnikach książek elektronicznych, smartphonach i tabletach. Format ePUB jest wygodny w użytkowaniu – można skalować obraz, zmieniać wielkość i rodzaj czcionki, dostosowując je do swoich wymagań. Tekst wypełnia ekran czytnika, a przy zmianie czcionki zachowuje swoje właściwości, wysoki kontrast i komfort czytania. Aby móc odczytywać pliki w formacie EPUB należy pobrać odpowiednie oprogramowanie np. Adobe Digital Editions.

Jak otworzyć eBooka? Czy potrzebuję dodatkowych programów?

Tak. eBooka otworzysz na komputerze, pobierając go w formacie PDF lub na e-czytniku, pobierając go w wersji ePUB. Aby odczytać plik w formacie PDF potrzebny jest zainstalowany program do odczytywania PDF-ów – Acrobat Reader. Format ePUB obsługiwany jest przez oprogramowanie Adobe Digital Editions. Obie wersje pliku musisz wcześniej zautoryzować - czyli przepuścić plik acsm przez program Adobe Digital Editions i dzięki temu nadać mu swój numer Adobe ID.

Biblioteka z eBookami – przechowywanie eBooków

Biblioteka z eBookami to miejsce w naszej księgarni, dostępne dla zalogowanych użytkowników, z którego możesz pobierać swoje eBooki. W Bibliotece znajdziesz wszystkie eBooki, które zakupiłeś w naszej księgarni, możesz je pobrać w dowolnym czasie i z dowolnego komputera, po zalogowaniu się na konto użytkownika. Zgodnie z przyjętymi standardami każdy posiadacz Adobe ID może na swoim koncie zarejestrować sześć urządzeń, czyli tego samego eBooka możesz otworzyć na sześciu różnych urządzeniach.