Witamy
w Biurze
Prasowym

Otrzymuj informacje
o zapowiedziach i premierach,
a także materiały dodatkowe!

Zarejestruj się już teraz!

Przewodnik krok po kroku

Biuro prasowe Grupy Helion to narzędzie, dzięki któremu dziennikarz, bloger czy youtuber będzie mógł się z nami skontaktować w dowolnym momencie, by uzyskać konkretną informację dotyczącą danej marki, zamówić książki do recenzji, dodać swoją publikację lub pobrać dodatkowe materiały prasowe.

 • 1. Zarejestruj się już teraz!

  Jeśli chcesz dołączyć do Biura Prasowego Grupy Helion, wystarczy, że wypełnisz formularz z danymi kontaktowymi, dostępny na stronie rejestracji W obszarze zainteresowań zaznacz, jaka tematyka książek Cię interesuje, byśmy mogli dopasować newsy i nowości specjalnie dla Ciebie.
  Pola oznaczone gwiazdką muszą być wypełnione. Po uzupełnieniu wszystkich pól kliknij w czerwony przycisk z napisem Zakładam konto. Po przesłaniu formularza skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów współpracy.
  Pamiętaj, że recenzent może posiadać TYLKO JEDNO konto przypisane do konkretnego medium. Pamiętaj, że do jednego, konkretnego medium może być przypisany wyłącznie jeden adres mailowy.
 • 2. Zaloguj się

  Po zalogowaniu się trafisz do Panelu Recenzenta. Tam możesz przeczytać newsy dotyczące konkretnej książki, pobrać materiały dodatkowe (grafiki, fragment publikacji, okładkę), masz także możliwość zamówienia książki do recenzji (w formacie drukowanym, cyfrowym lub audio). Masz również wgląd w swoje recenzje, możesz dodać do systemu kolejną oraz edytować swoje dane kontaktowe.

 • 3. Zamów książkę do recenzji

  Wpisz tytuł książki, której poszukujesz w okno wyszukiwarki. Jeśli pojawiła się w wynikach wyszukiwania, wybierz format tytułu (druk, ebook, audio) i kliknij: ZAMÓW. Pamiętaj, że aby otrzymać ebooka lub audiobooka, musisz posiadać zarejestrowane konto w dowolnym serwisie Grupy Wydawniczej Helion.

  Biuro Prasowe Grupy Helion ostatecznie zdecyduje, czy i którym Recenzentom zostaną przesłane zamówione książki. Przy weryfikacji będą brane pod uwagę zasięgi prowadzonych profili, zaangażowanie w działalność recenzencką (np. równoczesne publikowanie opinii o danym tytule na stronach takich jak: Lubimy Czytać, Empik.com i księgarni internetowych), aktywność w social mediach. Na decyzję wpływa również wiele innych czynników, którymi kieruje się Wydawca. Ilość egzemplarzy recenzenckich każdego tytułu jest ograniczona.
 • 4. Pobierz materiały prasowe

  W panelu recenzenta w sekcji Pobierz materiały umieszczamy dla Ciebie paczki prasowe do naszych nowości. By je pobrać wybierz interesujący Cię tytuł i kliknij przycisk POBIERZ. Automatycznie zapiszesz na dysku wszystkie materiały (okładki, fragment książki, notkę prasową, grafiki) dotyczące danej pozycji.

 • 5. Dodaj recenzję

  Dzięki tej funkcji możesz dać nam znać, że Twoja recenzja jest już gotowa. Przejdź do spisu zamówionych przez siebie tytułów w sekcji Moje zamówienia i wybierz opcję Dodaj recenzję dla odpowiedniego zamówienia. Zadbaj o to, by Twoje opinie były przemyślane i starannie napisane - to sprawi, że z pewnością ukażą się na stronie tytułu w naszych księgarniach i przeczytają ją inni nasi Czytelnicy!

 • 6. Skontaktuj się z nami

  Masz jakiś problem? Napisz do nas, korzystając z adresów email podanych na stronie Biura Prasowego.