Katalog książek

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63
© Helion 1991-2016

Lauret zaufanych opinii
System 7 punktów Scotta Kelbyego...

System 7 punktów Scotta Kelbyego. Kluczowe techniki, które dzielą przeciętne zdjęcie od prawdziwej fotografii

Autor: 

System 7 punktów Scotta Kelbyego. Kluczowe techniki, które dzielą przeciętne zdjęcie od prawdziwej fotografii
Ocena:
   5.5/6  Opinie  (11)
Stron: 288
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Helion

Poznaj profesjonalne techniki obróbki cyfrowych zdjęć
  • Jak rozpoznać to, co należy zmodyfikować na fotografii?
  • W jaki sposób dobrać parametry narzędzi?
  • Jak zautomatyzować proces obróbki zdjęć?

Dzięki magii fotografii cyfrowej niemal każdy z nas może uwiecznić najciekawsze chwile swojego życia na zdjęciach. Aparaty cyfrowe dostępne w sklepach oferują możliwości pozwalające na wykonywanie fotografii w różnych warunkach, a programy graficzne umożliwiają modyfikację i poprawę naszych dzieł. Nadal jednak, mimo coraz doskonalszych aparatów i narzędzi, wykonanie dobrego zdjęcia wymaga pewnej dozy umiejętności. Należy opanować zasady kompozycji, techniki doboru parametrów ekspozycji, możliwości programów tematycznych, a później - przy przetwarzaniu zdjęć - metody korekcji naświetlenia, kolorystyki i kadrowania. Możemy założyć, że reguły wykorzystywane przy fotografowaniu są uniwersalne, jednak co w przypadku obróbki? Czy tu również możemy postępować według ściśle określonego algorytmu?

W książce " System 7 punktów Scotta Kelby"ego. Kluczowe techniki, które dzielą przeciętne zdjęcie od prawdziwej fotografii" autor przekona Cię, że możesz doprowadzić do perfekcji każde zdjęcie, nawet najmniej udane, stosując jedną metodę. Czytając tę książkę, dowiesz się, jak korzystać z plików w formacie RAW, dokonywać korekcji za pomocą krzywych, kompensować błędy ekspozycji, pracować z kanałami obrazu i wyostrzać fotografie. Na bogato ilustrowanych przykładach poznasz niesamowity system 7 punktów, który został opantentowany w Stanach Zjednoczonych. Wykorzystasz techniki stosowane na co dzień przez profesjonalistów, ale opisane w taki sposób, że zrozumiesz je bez problemu, nawet będąc początkującym użytkownikiem Photoshopa.

  • Przetwarzanie fotografii w formacie RAW
  • Modyfikacja obrazu za pomocą krzywych
  • Korekcja oświetlenia
  • Nadawanie lub usuwanie dominanty barwnej
  • Praca w przestrzeni barwnej Lab
  • Korzystanie z warstw i kanałów
  • Wyostrzanie fotografii

Poznaj unikatowy system 7 punktów mistrza Kelby"ego i doprowadź swoje zdjęcia do perfekcji!

LEKCJA 1. Jazda konna na plaży, Los Osos, Kalifornia (22)
LEKCJA 2. Kabriolet, Marin Headlands, Kalifornia (38)
LEKCJA 3. Stary dystrybutor, jezioro Tahoe, Nevada (52)
LEKCJA 4. Krajobraz, Page, Arizona (62)
LEKCJA 5. Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej z Gwadelupy, Santa Fe, Meksyk (74)
LEKCJA 6. Kwiaty, jezioro Tahoe, Nevada (86)
LEKCJA 7. Most Golden Gate (96)
LEKCJA 8. Matt Kloskowski, Nassau, Wyspy Bahama (102)
LEKCJA 9. Neutralny filtr gradientowy (116)
LEKCJA 10. Ciemna weranda, Bar Harbor, Maine (128)
LEKCJA 11. Okno, Santa Fe, Nowy Meksyk (134)
LEKCJA 12. Przystań, Los Angeles, Kalifornia (146)
LEKCJA 13. Zachód słońca, Hawaje (160)
LEKCJA 14. Dave Cross, Nassau, Wyspy Bahama (172)
LEKCJA 15. Wynajęty samochód, Point Lobos, Kalifornia (186)
LEKCJA 16. Kobieta z odtwarzaczem iPhone (200)
LEKCJA 17. "Efekt z Hollywood" na przykładzie zdjęcia kowboja (210)
LEKCJA 18. Liniowiec i nadciągająca burza, Coco Cay, Wyspy Bahama (220)
LEKCJA 19. Łódki na jeziorze, Maine (234)
LEKCJA 20. Kanion, Utah (250)
LEKCJA 21. Podsumowanie wiadomości (262)
System siedmiu punktów Scotta Kelby'ego - ściąga (274)
Skorowidz (276)
6
(8)
5
(3)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)

Liczba ocen: 11

Średnia ocena
czytelników

  


okladka
  Ocena : 6 

Rewelacyjna książka, jak każda Scotta :)
  Ocena : 6 

Rewelacyjna książka. Sam system 7 punktów jest naprawdę przydatny i znacznie ułatwia korekcję zdjęć. W dodatku jest on opisany w niezwykle przystępny sposób i nawet osoby rozpoczynające swoją przygodę z Photoshopem nie będą miały problemów z jego zastosowaniem. Gorąco polecam!
  Ocena : 6 

Po prostu Scott Kelby - nic dodawać nie trzeba.
  Ocena : 6 

  Ocena : 6 

Szczerze polecam! Tak jak obie części "Sekretów mistrza fotografii cyfrowej..." nie zachwycają, tak ta pozycja naprawdę jest godna uwagi. Sporo ciekawych informacji oraz sposobów i sztuczek na dopieszczenie swoich zdjęć przy pomocy Adobe Photoshop CS3.
  Ocena : 6 

Bardzo dobra książka, jedna chyba z niewielu, którą można ocenić jako wybitną. Po pierwsze na plus podejście autora, proste i skutecznie bez zbędnych opisów. Po drugie konstrukcja książki podzielona na lekcje obejmujące różne zagadnienia z postprocessingu obrazów. Przejście przez wszystkie te lekcje pozwala opanować dobrze obróbkę zdjęć w photoshopie i camera raw (nawet dla osób nie znających photoshopa). Pozwala ona bardzo dobrze usystematyzować wiedzę na temat zasad fotografii jak i magicznego systemu 7 punktów. Świetna.
  Ocena : 6 

Książka znakomita. Scott w najlepszej formie. Spełnia oczekiwania wszystkich od początkujących do zaawansowanych. Nieoceniona dla tych którzy zaglądają do Programu od czasu do czasu i co chwilę pytają - jak to było.. Zaawansowani mogą uporządkować wiedzę - autor bez dogmatu ale uczy jak rozwiązywać problemy i podaje klucz - 7 punktów Z właściwym sobie poczuciem humoru prowadzi czytelnika za rękę. Najlepsza ostatnio wydana tego typu książka.
  Ocena : 6 

Dla mnie to rewelacja - autor opisuje prostą i skuteczną metodę poprawiania fotografii cyfrowych w Photoshopie. Do tej pory inni autorzy pisali książki o możliwościach Photoshopa czyli skupiali się na opisie narzędzi i pojedynczych "sztuczek", ale nie zajmowali się pokazaniem jak je właściwie zastosować w wieloetapowym procesie uzyskiwania jak najlepszych zdjęć. Przedstawiając to obrazowo: inni autorzy uczyli nas nazw i przeznaczenia narzędzi zegarmistrza ale nie uczyli co trzeba zrobić aby za ich pomocą naprawić zegarek.
  Ocena : 5 

  Ocena : 5 

Książkę kupiłem, przeczytałem cały wstęp i przerobiłem pierwsze rozdziały. 1. Zdjęcia z książki są do ściągnięcia w nef-ach z sieci /ale by je znaleźć trzeba przeczytać wstęp/. 2. Zaletą tej książki jest to, że prowadzi krok po kroku do poprawienia konkretnego zdjęcia. 3. Uczy kolejności wykonywania poszczególnych kroków i wyjaśnia jak i dlaczego 4. Różnicę pomiędzy przed i po widzę na ekranie i jakość zdjęć w książce nie ma tu najmniejszego znaczenia. 5. Jak zwykle u tego Autora jest tu mnóstwo praktycznych kruczków, których znajomość bardzo ułatwia zabawę z PS-em. Wszystkim posiadaczom Photoshopa gorąco polecam lekturę tej książki. Zdziwicie się co można wyciągnąć z pozornie sknoconego zdjęcia. A o to przecież chodzi, by poprawiać nasze knotki. Serdecznie pozdrawiam i życzę wiele radości z poprawionych zdjęć.
  Ocena : 5 

Książka bardzo dobra i przydatna. Czytelna i zrozumiała nawet dla początkującego tylko trochę "przegadana". Niestety, mimo najwyższej ostrożności i staranności, po trzykrotnym przeczytaniu pierwszej lekcji, posypały się kartki.