ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Ustawa o kredycie konsumenckim. Rekomendacje interpretacyjne podstawowych regulacji. Komentarz (ebook)(audiobook)(audiobook)

Wydawnictwo:
C. H. Beck
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
232
     PDF

Niniejszy Komentarz stanowi efekt pracy Zespołu ds. rekomendacji interpretacyjnych ustawy o kredycie konsumenckim, powołanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce - Związek Pracodawców, organizację samorządową skupiającą przedsiębiorstwa z branży finansowej.

Nowa ustawa o kredycie konsumenckim z 12 maja 2011 r. (Dz.U. Nr 126, poz. 715) reguluje jeden z najważniejszych obszarów aktywności przedsiębiorstw finansowych - udzielanie kredytu.

Komentarz zawiera rekomendacje, jak interpretować wybrane postanowienia ustawy, zwłaszcza te przepisy, których stosowanie w praktyce - zdaniem Autorów - może powodować największe trudności i wzbudzać wątpliwości. Komentarz porusza najbardziej istotne zagadnienia, dbając o zachowanie jednolitej formy wypowiedzi, ułatwiającej poruszanie się w jego tekście.

Napisany przez Autorów, którzy brali aktywny udział w procesie legislacyjnym tej ustawy, stanowi przydatną pozycję dla jego adresatów - kredytodawców, osób które zawodowo lub naukowo zajmują się problematyką kredytu konsumenckiego, a także konsumentów.

0 Alicja Kopeć, Małgorzata Chruściak, Mirosław Szakun

Zamknij

Wybierz metodę płatności