ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Serce kobiety (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Hermann Daniele
Okładka książki/ebooka Serce kobiety

Okładka książki Serce kobiety

Okładka książki Serce kobiety

Okładka książki Serce kobiety

Wydawnictwo:
Albatros
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
304
Druk:
oprawa miękka

Co trzecia kobieta na świecie umiera na choroby serca i układu krążenia. Kobiety padają częściej od mężczyzn ofiarami zawału serca.

Tymczasem wcale nie musi tak być - chorobom serca i układu krążenia można zapobiec. Jak to zrobić jaki tryb życia prowadzić, jak się odżywiać, jaka postawę przyjąć wobec tej wiszącej nad kobietami na całym świecie śmiertelnej groźby o tym mówi popularnonaukowa książka podręcznik Daniele Hermann.

Mimo ze zawał serca i udar oraz problemy wynikające z podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi to choroby, których ofiarą, jak się ogólnie przyjmuje, padają głównie mężczyźni, statystyki mówią inaczej. Dziś choroby układu krążenia zabijają przede wszystkim kobiety i to coraz młodsze. W ciągu ostatnich trzydziestu lat świat lekarski, nastawiony na leczenie serc mężczyzn, zapomniał o kobietach. Daniele Hermann w sposób przejrzysty wyjaśnia, jak bardzo różni się pod względem budowy i sposobu działania serce kobiety od serca mężczyzny, jak różne (i często lekceważone przez lekarzy) są objawy choroby serca u kobiety i u mężczyzny, oraz proponuje metody, dzięki stosowaniu których kobieta może tych chorób uniknąć.

Daniele Hermann jest prezesem fundacji badającej przyczyny chorób serca i układu krążenia u kobiet założonej przy Instytucie Francuskim. Sama od wczesnej młodości cierpi na ostrą niewydolność serca i całe swoje życie poświęciła na uczulenie społeczeństwa i środowiska lekarskiego na tę chorobę. W 2011 roku zorganizowała program badań klinicznych zajmujących się schorzeniami serca u kobiet przy Szpitalu Europejskim im. Georgesa Pompidou.0 Hermann Daniele

Zamknij

Wybierz metodę płatności