Recenzje:
Jeszcze niedawno na sam dźwięk słowa Linux mieliśmy przed oczami garstkę brodatych okularników, świat niezrozumiałych poleceń tekstowych i brak wygodnego interfejsu graficznego. Na szczęście system spod znaku pingwina zmienia się w ogólnodostępną i wartą uwagi alternatywę. Opisywana tu książka ma udowodnić wszystkim ortodoksyjnym użytkownikom Windows, że "w Linuksie da się zrobić to samo".

Zaczyna się zatem od przeglądu możliwości poszczególnych dystrybucji (Mandrake, Fedora, SUSE), instalacji, potem poznajemy przebieg konfiguracji usług sieciowych, polecenia oraz współpracę z komputerami z systemami Windows. Oczywiście im dalej w las, tym więcej drzew. Musisz przyzwyczaić się do listingów oraz rosnącej liczby poleceń tekstowych. Jednak w dalszej części książki Linux pokazuje również bardziej okienkową "naturę". Dowiesz się, jak korzystać z programów Konqueror, OpenOffice czy GIMP.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co to jest Jabber, kup tę książkę bez wahania, bo jest przeznaczona dla dwóch grup użytkowników: bardziej zaawansowanych maniaków Linuksa, których do ewentualnej zmiany przekonywać nie trzeba, oraz dla opornych i niedowierzających potędze systemu spod znaku pingwina.

PC World Komputer 06/2006