Recenzje:

Technologia Flash zapewnia możliwość tworzenia efektownych i dynamicznych serwisów internetowych. Na jej potencjał w korzystny sposób wpływa język programowania ActionScript, który pozwala na sprawne opracowywanie aplikacji uatrakcyjniających witryny. Warto pamiętać, że realizując bardziej skomplikowane projekty możemy połączyć atuty Flasha z możliwościami oferowanymi przez język PHP i bazę danych MySQL. Do korzystania z tego typu rozwiązań zachęca m.in. autor prezentowanej książki.

Na wstępie omawia proces przygotowań do pracy z językiem PHP zarówno w systemie Windows, jak i MacOS X. Wyjaśnia w jaki sposób Flash może komunikować się z zewnętrznymi źródłami danych, po czym przechodzi do zagadnień związanych z wykonywaniem obliczeń i przetwarzaniem tekstu za pomocą języka PHP. Dzieli się także spostrzeżeniami w zakresie efektywnego wykorzystywania tablic i pętli. Warto zwrócić szczególną uwagę na materiał traktujący o współpracy języka PHP z bazą danych MySQL. W dalszej części książki dowiadujemy się w jaki sposób można wykorzystać przyswojone informacje do realizacji prostej gry oraz modułu odpowiedzialnego za rejestrację użytkowników. Autor uczy także ochrony danych przy użyciu mechanizmu sesji oraz prezentuje metody sprawowania kontroli nad zawartością bazy danych. Udziela porad odnośnie przetwarzania informacji o datach i przybliża możliwości związane z zastosowaniem języka XML. Warto również zapoznać się z dodatkami poświęconymi m.in. dostosowywaniu skryptów do starszej wersji języka ActionScript i konserwacji bazy danych MySQL.

Magazyn Internet KK; 12/2006


Najefektowniejsze strony internetowe już dawno przestały powstawać w oparciu o czysty język HTML. Teraz na topie są technologie Flash i PHP5. Można się o nich wiele dowiedzieć bez kupowania dwóch oddzielnych książek - wystarczy "Flash i PHP5. Podstawy" Davida Powersa.

Kartka po kartce będziemy coraz więcej wiedzieć na temat tworzenia zaawansowanych portali nternetowych, pełnych animacji i aktywnej treści. Od podstaw nauczymy się wykorzystywać obie techniki, przechodząc płynnie do programowania, współpracy z bazą danych czy nawet tworzenia prostych gier. Nie zabrakło również informacji na temat ochrony danych czy wykorzystania tabel i XML. Całość wieńczą przydatne dodatki z praktycznymi rozwiązaniami najpopularniejszych problemów.

Jednym słowem - bardzo przydatna książka dla wszystkich, którzy zamierzają budować nowoczesne strony internetowe. Twórcy witryn WWW nie mogli lepiej trafić. Tu rozwiane zostaną ich wszystkie wątpliwości.

Dziennik Łódzki pio; 06-10-2006