Facebook
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Rachunek prawdopodobieństwa dla studentów studiów ekonomicznych (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autorzy:
Denkowska Sabina, Papież Monika
Okładka książki/ebooka Rachunek prawdopodobieństwa dla studentów studiów ekonomicznych

Okładka książki Rachunek prawdopodobieństwa dla studentów studiów ekonomicznych

Okładka książki Rachunek prawdopodobieństwa dla studentów studiów ekonomicznych

Okładka książki Rachunek prawdopodobieństwa dla studentów studiów ekonomicznych

Wydawnictwo:
C. H. Beck
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
144
Druk:
oprawa miękka

Właściwe zrozumienie rachunku prawdopodobieństwa jest potrzebne osobom, które chcą stosować bardziej zaawansowane narzędzia statystyki matematycznej, przetwarzać i analizować wyniki badań i eksperymentów, dochodzić do właściwych wniosków na podstawie niepełnych danych, zarządzać ryzykiem bądź prognozować przyszły rozwój wypadków. Jest wiele doskonałych książek z rachunku prawdopodobieństwa, jednak zazwyczaj wymagają one od czytelnika sprawnego warsztatu oraz zacięcia matematycznego, które nie zawsze są dane studentom na kierunkach ekonomicznych, rolniczych czy medycznych.

Ta publikacja jest inna. Wieloletnie doświadczenie dydaktyczne w pracy ze studentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, pozwoliło Autorkom na stworzenie podręcznika z rachunku prawdopodobieństwa dla szerokiego grona odbiorców. Włożyły one wiele starań, aby przedstawić kompletny kurs rachunku prawdopodobieństwa w sposób uporządkowany, przejrzysty i co najważniejsze zrozumiały dla osób bez zaawansowanego przygotowania matematycznego. Stało się to możliwe dzięki ograniczeniu do minimum hermetycznego języka matematyki wszędzie tam, gdzie było to możliwe oraz bogatemu zilustrowaniu zagadnień teoretycznych przykładami z praktyki.

Dr Sabina Denkowska pracownik naukowo-dydaktyczny, adiunkt w Zakładzie Statystyki Katedry Statystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Dr Monika Papież pracownik naukowo-dydaktyczny, adiunkt w Zakładzie Teorii Prognoz Katedry Statystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

0 Denkowska Sabina, Papież Monika

Zamknij

Wybierz metodę płatności