Prawo zamówień publicznych z wprowadzeniem. Omówienie przepisów po nowelizacjach podwykonawczej i progowej (ebook)(audiobook)(audiobook)
- Wydawnictwo:
- C. H. Beck
- Ocena:
- Stron:
- 332
-
PDF
Opis książki
Czytaj fragment
Stan prawny: maj 2014 r.
Publikacja ułatwi właściwą interpretację przepisów wprowadzonych nowelizacjami "podwykonawczą" i "progową" oraz działanie na rynku zamówień publicznych zgodnie z obowiązującym prawem.
Książka zawiera:
- najważniejsze zagadnienia po zmianach
- tekst ustawy i aktów wykonawczych
- wybrane orzecznictwo i opinie
- odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Ustawa z 29.1.2004 r. - Prawo zamówień publicznych, została znowelizowana czterokrotnie od opublikowania tekstu jednolitego (Dz.U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.):
- ustawą z 26.7.2013 r. o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2013 r. poz. 984);
- ustawą z 26.7.2013 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013 r. poz.1047);
- ustawą z 8.11.2013 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013 r. poz.1473) oraz
- ustawą z 14.3.2014 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2014 r. poz. 423).
Najważniejszymi z nowelizacji są dwie ostatnie:
- podwykonawcza - wprowadzająca do systemu zamówień publicznych kompleksowe regulacje dotyczące podwykonawstwa (wejście w życie 24.12.2013 r.) oraz
- progowa - podnosząca minimalny próg stosowania PrZamPublU do 30 000 euro oraz znacznie modyfikująca udzielanie zamówień w zakresie działalności naukowej i kulturalnej (wejście w życie 16.4.2014 r.).
Nowelizacją podwykonawczą wprowadzono definicję podwykonawstwa w zamówieniach publicznych. Do pewnego stopnia nawiązuje ona do funkcjonującej od lat regulacji zawartej w Kodeksie cywilnym (art. 6471), dotyczącej podwykonawstwa.
Nowelizacja progowa podniosła do prawie 156 000 zł brutto próg obowiązywania przepisów PrZamPublU przy udzielaniu zamówień publicznych. W związku z brakiem precyzyjnych norm udzielania zamówień podprogowych pojawiają się istotne różnice interpretacyjne, czy dana czynność zamawiającego nadal mieści się w granicach środków dostępnych prawem. Nie ma obowiązku zawierania umów w formie pisemnej, sporządzania pisemnego protokołu postępowania, obowiązku pisemności składanych ofert ani pisemnej formy porozumiewania się z wykonawcami.
W niniejszej publikacji przedstawiono praktyczne wskazówki, jak:
- interpretować zmienione przepisy,
- podejmować trafne decyzje przy udzielaniu zamówień publicznych oraz
- uzasadnić dokonane działania i wybory.
Dzieki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
W przypadku usługi "Druk na żądanie" termin dostarczenia przesyłki może obejmować także czas potrzebny na dodruk (do 10 dni roboczych)
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep[at]helion.pl.

Oceny i opinie klientów (0)