ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Prawo Rosji i ZSRR 1917-1991 czyli historia wszechzwiązkowego komunistycznego prawa (bolszewików) (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Adam Lityński
Wydawnictwo:
C. H. Beck
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
423
     PDF

Seria WYKŁADY SPECJALIZACYJNE adresowana jest do studentów, a także absolwentów prawa - zarówno teoretyków, jak i praktyków chcących poszerzać swoją wiedzę o wysoko wyspecjalizowane zagadnienia prawne. W serii tej znajdują się publikacje omawiające tematykę, którą - zdaniem ekspertów - warto znać, aby odnosić sukcesy zawodowe. W dzisiejszych bowiem czasach sukces można osiągnąć, mając szeroką wiedzę - nie tylko ogólną, ale połączoną z wiedzą z wąskich dziedzin prawa.

Prezentowany podręcznik stanowi pierwsze w języku polskim, a także pionierskie w skali międzynarodowej (poza Rosją), tak szeroko chronologicznie i merytorycznie zakreślone opracowanie prawa radzieckiej Rosji oraz ZSRR. Oddany do rąk Czytelnika podręcznik przedstawia treści głównych gałęzi radzieckiego prawa: zawiera omówienie prawa konstytucyjnego, karnego i cywilnego, zarówno materialnego, jak i procesowego, a także struktury sądów, prokuratury i organów bezpieczeństwa. Wszystko to od pierwszego do ostatniego dnia sprawowania przez komunistów władzy w Rosji (ZSRR). Całość poprzedzona krótkim wprowadzeniem w podstawowe założenia komunistycznej doktryny w odniesieniu do państwa i prawa.

Podręcznik powinien zainteresować prawników, historyków, politologów, filozofów, niektórych znawców stosunków międzynarodowych, a także przedstawicieli innych nauk społecznych.

0 Adam Lityński

Zamknij

Wybierz metodę płatności