Facebook
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Podatek dochodowy od osób fizycznych 2010 (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Janusz Marciniuk
Wydawnictwo:
C. H. Beck
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
1293
     PDF

Ebook

199,00 zł

Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

Przenieś na półkę

Prezentowany Komentarz zapewni Czytelnikowi zdobycie szczegółowej wiedzy z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych. Gwarantuje to uporządkowana struktura tekstu, powoływane orzecznictwo oraz interpretacje organów podatkowych.

W bieżącym wydaniu Komentarza uaktualniono objaśnienia do przepisów dotychczas obowiązujących, a także uwzględniono zmiany, które weszły w życie z dniem 1.01.2010 r. W szczególności zmodyfikowano wykaz zwolnień podatkowych poszerzając go m.in. o zwolnienie świadczeń pieniężnych wypłacanych z funduszy socjalnych pracodawcy lub związków zawodowych oraz o zwolnienie umorzonych kwot kredytów mieszkaniowych, a także dostosowując ten katalog do zmienionych przepisów ustaw o finansach publicznych, powszechnym obowiązku obrony RP oraz grach hazardowych.

Ponadto uwzględniono zmiany w wykazie kosztów nie stanowiących kosztów uzyskania przychodów, w którym pojawiła się m.in. dodatkowa opłata produktowa oraz w katalogu przychodów z działalności gospodarczej, który poszerzono m.in. o przychody ze zbycia świadectw energetycznych. Omówiono też zmiany wprowadzone do ustawy w maju 2009 r., tj.: zwiększenie limitu uprawniającego do dokonywania jednorazowej amortyzacji od środków trwałych, zwiększenie limitu przychodów ze sprzedaży, po przekroczeniu którego podatnik traci status małego podatnika oraz prawo wyboru jednego spośród trzech sposobów zaliczania do kosztów podatkowych poniesionych wydatków związanych z pracami rozwojowymi.

0 Janusz Marciniuk

Zamknij

Wybierz metodę płatności