Facebook
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

PicoBlaze. Mikroprocesor w FPGA (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Marcin Nowakowski
Okładka książki/ebooka PicoBlaze. Mikroprocesor w FPGA

Okładka książki PicoBlaze. Mikroprocesor w FPGA

Okładka książki PicoBlaze. Mikroprocesor w FPGA

Okładka książki PicoBlaze. Mikroprocesor w FPGA

Wydawnictwo:
BTC
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
272
Druk:
oprawa miękka

Współczesne układy FPGA oferują konstruktorom tak duże zasoby logiczne, że możliwa jest implementacja w nich kompletnych mikrokontrolerów i mikroprocesorów oraz współpracujących z nimi cyfrowych bloków peryferyjnych. Jednym z najpopularniejszych mikroprocesorów przeznaczonym do implementacji w układach PLD (CPLD i FPGA) firmy Xilinx jest 8-bitowy PicoBlaze. Jest on dostępny w postaci IP core´a napisanego w dwóch najpopularniejszych językach opisu sprzętu: VHDL oraz Verilogu.


Czytelnicy dowiedzą się z książki w jaki sposób można implementować IP core´y (w obydwu wersjach: VHDL i Verilog) w układach FPGA, jak przygotować programy dla mikroprocesora zaimplementowanego w FPGA, jak symulować i testować jego działanie, jak konfigurować FPGA i jak optymalizować projekty implementowane w tych układach.


Książka jest przeznaczona dla studentów wyższych uczelni technicznych, konstruktorów urządzeń elektronicznych chcących poznać nowoczesne technologie projektowania i implementacji projektów cyfrowych, a także wszystkich elektroników chcących poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia ocierające się o awangardę współczesnej elektroniki.
 

0 Marcin Nowakowski

Zamknij

Wybierz metodę płatności