ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - Power Query w Excelu i Power BI. Zbieranie i przekształcanie danych (3)

6

2020-02-25
bez podpisu
Używam dość często Power Query, szczególnie konsolidacja danych z wielu plików (bez konieczności ich otwierania) i ich powtarzalne przeksstalcavie, upraszczają mi pracę. Ta książka to samouczek zarówno dla początkujących w Power Query (zrzuty z ekranu są tu ilustracjami), jak i podręcznik dla bardziej zaawansowanych. Krok po kroku pokazuje, jak "obrobić" przykładowe pliki, przedstawiając przy tym różne warianty osiągnięcia tego samego celu. W mojej opinii, książka napisana możliwie prosto (jeśli ktoś ogólnie lubi pracować w Excelu) i logicznie. Dla mnie "must have" w nauce obróbki danych w Excel.
2021-01-03
Krzysztof
Szalenie uzyteczna pozycja. Pozwala znacznie ulatwic kompilowanie danych z roznych zrodel oraz przeprowadzac na nich operacje ktore w "klasycznym" Excelu wymagaja malo czytelnych i "karkolomnych" operacji. Na szczegolna uwage zasluguje moim zdaniem funkcje analizy tekstu, niemniej kazdy znajdzie cos dla siebie.
2020-09-22
Piotr
Doskonała książka!!!! Bardzo duża ilość przykładów i ćwiczeń do samodzielnego wykonania. Opisy zagadnień są precyzyjne i zrozumiale wytłumaczone, trudniejsze czynności są prezentowane na grafikach które są czytelne i klarowne. Z czystym sumieniem mogę ta książkę, uważam że to najlepsze opracowanie dotyczące Power Query. Pozdrawiam.