Opinie o książce "jQuery. Poradnik programisty"

Opinie czytelników (16)

.jQuery. Poradnik programisty:

Ocena : 6  2012-03-05

Marek

Zawsze miałem dobre zdanie o polskich autorach książek informatycznych i ta pozycja mnie w tym utwierdziła. W myśl zasady "nic nie uczy tak jak przykład" autor gładko wprowadza czytelnika w świat jQuery, przykład "goni" przykład, wszystko doskonale objaśnione, genialny podręcznik, polecam.

Ocena : 6  2015-01-06

Slawek

Stara, ale naprawdę fajnie napisana.

Ocena : 6  2013-04-29

Kuba, -

Od zera można stworzyć naprawdę przydatne skrypty! Polecam.

Ocena : 6  2010-11-15

Bartek Kowalski

No akurat ta książka w pełni spełniła moje oczekiwania. Nic tak naprawdę nie można jej zarzucić dlatego należy jej się zasłużona "szóstka".

Ocena : 6  2010-11-29

Roman Zbroiński, nauczyciel

Kupując książki lub kursy DVD o JQuery na pewno napotkasz wiele problemów, których nie doświadczysz w tej publikacji. Przeczytałem i wykonałem wszystkie zadania z książki i trzeba powiedzieć jedno - jest to genialne opracowanie. Zanim sięgniesz po cokolwiek innego, musisz przeczytać właśnie "JQuery. Poradnik programisty". Autor rewelacyjnie wprowadza do korzystania z tej biblioteki, ćwiczenia są opracowane z logicznie wzrastającym stopniem trudności (początkujący nie będą mieli żadnych trudności z ich wykonaniem) a treść systematycznie odkrywa możliwości tego narzędzia dla webmasterów i programistów www. Dla początkujących - tylko to.

Ocena : 6  2012-01-23

bez podpisu

Chyba najlepsza książka o jQuery jaką dotąd czytałem, wszystko napisane prostym językiem, dużo przydatnych informacji. Polecam!

Ocena : 5  2014-07-23

remq

Znakomity poradnik do jQuery. Wszystko przedstawione klarownie i w sposób prosty. Dla początkujących użytkowników rzecz niezwykle wartościowa.

Ocena : 5  2012-09-03

katt

Swietna ksiazka dla poczatkujacych i dobry podrecznik do ktorego mozna zawsze zajzec gdy wypadnie cos z pamieci polecam.. dobra pozycja.

Ocena : 5  2012-09-10

bez podpisu

Opisane na prostych przykładach jquery. Idealna pozycja dla samouków. Chyba najlepsza pozycja na start dla nowicjuszy na polskim rynku. Nie mam większych zastrzeżeń, dosłownie 2 lub 3 błędy w wersji papierowej. Kupiłem e-booka, żeby mieć ze sobą wszędzie - jak elementarz.

Ocena : 5  2010-08-30

Grzegorz Wodniczak

Książka dobra zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z jQuery, jak i dla tych, którzy chcą posiadaną wiedzę uporządkować. Polecam!

Ocena : 5  2011-03-21

Edzio27, student

Bardzo dobrze napisana książka. Każdy rozdział składa się ze wstępu i adekwatnych ćwiczeń. Każde ćwiczenie posiada rozwiązania i jest bardzo szczegółowo analizowane. Książka ta pomaga w przenoszeniu kodu na komputer a nie zmusza wyłącznie do pochłaniania suchej tematyki. Polecam PS. Pozycja ciekawsza od konkurencyjnej książki "Wprowadzenie do Jquery 1.3"

Ocena : 5  2013-08-24

Bartosz Pieczka, Programista

Bardzo dobra książka dla chcących rozpocząć swoją zabawę z jQuery lub chcących poszerzyć swoją wiedzę.

Ocena : 4  2010-08-25

bez podpisu, webdeveloper

"Podstawy podstaw", a nie "Poradnik programisty" - tak powinien brzmieć tytuł tej książki. Jak na poradnik dla programistów to dobrych porad znalazłem w nim niewiele. Do tego, moim zdaniem, zabrakło m.in. rozdziału na temat obsługi zdarzeń (jak bind czy trigger), omówienia rozszerzenia jQuery UI, czy choćby przeglądu ciekawych wtyczek (jak np. kwicks), które autor mógłby polecić programistom ze swojego doświadczenia. I wygląda to tak, jakby właśnie doświadczenie pana Gajdy w wykorzystaniu jQuery było niewielkie. Jak więc zatem można napisać dobry "Poradnik programisty"? Nie da się! Za to dużym plusem tej książki jest fakt, iż nie jest ona tłumaczeniem jakiejś anglojęzycznej pozycji, ale dziełem polskiego "pedagoga", i to dobrego - pan Gajda naprawdę w doskonały sposób wykłada i tłumaczy zagadnienia - nie można tu czegoś nie zrozumieć! No i oczywiście to, że jest po polsku - dla początkujących w temacie jQuery pozycja ta jest wyśmienita i powinna być obowiązkowa. Po jej przeczytaniu łatwiej będzie można zrozumieć anglojęzyczne tutoriale (jak http://visualjquery.com/), szczególnie osobom nie znającym dobrze "informatycznego" angielskiego! Polecam!

Ocena : 4  2010-12-30

bez podpisu, informatyk

Książka dobra, ale na pewno za droga. Wydając 40 zł jesteśmy w stanie kupić o wiele bogatszą książkę. Myślę, że sprawiedliwa cena, to jakieś 30 zł. Przydałoby się też trochę więcej praktycznych porad.

Ocena : 3  2010-12-29

chiefer

Jako laika w temacie, chcącego wdrożyć parę efektów jQuery na swojej stronie, książka mnie nie zachęciła. Ma bardzo kiepski i bez wyobraźni zrobiony układ i jeszcze gorszy skład - co już na wstępie nie zachęca do lektury. Dla osób stawiających pierwsze kroki jest raczej mało czytelna. Aż się prosi o jakieś krótkie wprowadzenie do tematu. Polecam natomiast "jQuery 1.3. Wprowadzenie", nie posiada żadnej z wad w.w.

Ocena : 2  2011-10-12

Damian Marciniak, Informatyk

Książka może jedynie pomóc w zrozumieniu tematu osobie, która nigdy wcześniej nie miała styczności z javascript'em, rozdział poświęcony technologi AJAX jedynie porusza zagadnienie, gdy w rzeczywistości jquery usprawnia wykorzystanie tej technologi. Przykłady banalne, podobne są zamieszczone na stronie domowej biblioteki, tam przynajmniej są na zróżnicowanym poziomie, dodatkowo każda funkcja jest opisana, a tylko opisana niekiedy jednym zdaniem...