Facebook
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW. Podręcznik Front-End Developera (47)

55

2019-07-26
Maksymilian
Polecam da każdego kto uczy się od podstaw!
2019-03-29
bez podpisu
Książka godna polecenia. Bardzo ładne i czytelne strony. Książka posiada parę błędów.
2016-04-22
Początkujący
Znakomita książka dla takich jak ja :-)
2015-03-28
Mirosław
Znakomita książka dla początkujących. Ciekawie i przystępnie napisana, a do do tego bardzo wysoka jakość druku (kolor, papier). Czyta się bardzo przyjemnie.
2015-11-27
student ,
Zdecydowanie najlepsza książka do nauki HTML, ale uwaga, dla zupełnie początkujących adeptów HTML-a czy CSS. Czyta się jak powieść :-) Mnóstwo dobrze opisanych przykładów (choć drobne błędy się zdarzają, wynikają prawdopodobnie ze zbyt pośpiesznego przenoszenia lub tłumaczenia kodu z oryginalnej strony autora). Niezwykle pomocne i ułatwiające czytanie jest kolorowanie składni na rysunkach, co raczej chyba rzadko się zdarza. Bardzo przyjemna i zajmująca lektura. Doskonałej jakości papier oraz druk.
2014-10-06
Kuba , student informatyki
Świetne vademecum HTMLa i CSSa. Wszystko opisane treściwie, nie ma lania wody. No i szata graficzna rewelacyjna.
2014-04-11
Kuba , student informatyki ;)
Świetna pozycja dla początkujących. Objaśnia tajniki HTML5, CSS, podstawy projektowania strony oraz zahacza o temat SEO i korzystania z Google Analytics. Dobrze napisana, przykłady są zrozumiałe i dobrze przygotowane. W podsumowaniu każdego rozdziału projekt strony internetowej objaśniony i napisany. Do tego strona internetowa (htmlandcssbook.com)zawierająca przykłady omawiane w książce oraz materiały dodatkowe. Osobiście, po przejrzeniu paru książek w tej tematyce, bardzo mi przypadła do gustu. Polecam, warta jest ceny.
2016-10-08
Akademia 50 Plus
Świetna i interesująca książka. Nawet senior nauczy się robienia stron WWW :-) Czytelny kolorowy druk i znakomity papier to dodatkowy plus.
2014-12-15
Łukasz
Super pozycja dla kompletnych laików takich jak ja. Książkę zakupiłem w księgarni. W momencie kiedy ją otworzyłem od razu wiedziałem, że to będzie to czego szukam. Świetnie napisana, przejrzysta, czytelna wszystko jest tak zrobione żeby amator skumał o co chodzi. Wiadomo na początku uczymy się metodą prób i błędów. Tutaj jest solidna dawka podstawowej wiedzy na temat pisania stron WWW. Na razie kończe rozdział o HTML do CSS jeszcze nie dojechałem. Ale naprawdę polecam książke wszystkim rozpoczynającym przygodę z tworzeniem stron WWW
2014-03-18
bez podpisu
Rewelacja. Aż szkoda, że nie jestem początkujący. Oprócz paru nieistotnych błędów (kilka ilustracji nie pasuje do treści), książka bez zbędnego lania wody przedstawia to co powinna - bardzo solidne podstawy HTML i CSS. Skład i grafika na medal. Dawno nie miałem w rękach, tak dobrej książki o tworzeniu stron WWW. Dla początkujących obowiązkowe. Dla zaawansowanych solidne przypomnienie.
2016-05-28
Tomasz Root , Obszerny
Po przerwie gdzie pracowałem na HTML 4 i CSS 2, świetnie się nadawała na przypomnienie zagadnień oraz nie wprowadzenie do nowych standardów.
2017-05-28
bez podpisu
Polecam, idealna książka na start!
2015-05-15
bez podpisu
Polecam!!!
2017-06-28
bez podpisu
Polecam
2014-01-31
Ania
Od strony graficznej i merytorycznej - super.
2015-02-04
bez podpisu
Najlepsza książka jaką spotkałem jeśli chodzi o HTML dla początkujących.
2016-08-21
Beata Ge , nauczyciel
Mam ta ksiazke w wersji angielskiej. Po prostu swietna. Serdecznie polecam szczegolnie poczatkujacym .
2014-01-28
Mary
Książkę polecam każdemu, kto zaczyna przygodę z HTML/CSS jak i również dla tych osób które tą wiedzę chcą ugruntować. Napisana łatwym językiem, pokazująca bardzo szczegółowo, kod przejrzysty. Jest to jedna z najlepszych książek o HTML/CSS.
2014-12-26
bez podpisu
Książka zasługuje na 6, choć poniekąd wydaje się, że czegoś w niej brakuje.
2016-08-06
bez podpisu , uczeń
Książka wspaniale nauczyła oraz wprowadziła mnie od całkowitych podstaw do świata tworzenia stron www z wykorzystaniem html5 i css3. Mnóstwo kolorowych obrazów oraz schematów sprawia, że z pozoru trudne zagadnienia bardzo łatwo zrozumieć i zapamiętać.
2015-08-02
bez podpisu , webmaster-amator
Książka pomogła mi zrozumieć kilka podstawowych ale istotnych kwestii. Prośba o więcej takich pozycji jak ta!
2016-12-30
Nook17 , Informatyk
Książka bardzo dobra. Napisana przystępnym językiem. Forma książki - Encyklopedyczna (nie każdemu może to odpowiadać), Nie można traktować tej książki jako jedynej na półce w tej tematyce ponieważ na pewno nie znajdziesz w niej wszystkich informacji na temat CSS i HTML'a a zwłaszcza ich najnowszych wersji. Polecam jako pierwszą książkę w tej tematyce.
2017-01-18
bez podpisu
Jest to bardzo przystępna książka. Autor świetnie wyjaśnia na czym polega programowanie, a przykłady i estetyka książki przyspieszają uczenie. Gorąco polecam.
2016-11-27
Anna Włodarek , Student / informatyka
Dla osób chcących nauczyć się składni języków HTML i CSS - książka jest bardzo dobra. W prosty i jasny sposób opisane są znaczniki, właściwości itp. Ze względu na to, że jest ona z 2013 roku trzeba liczyć się z tym, że nie wszystko jest opisane, bo sama zauważyłam, że paru elementów brakuje, ale są najważniejsze elementy. Jeżeli ktoś naprawdę chce stworzyć jakąś witrynę, to na pewno nie będzie się opierał tylko na jednym źródle, więc uważam, że jest to żaden problem. Udostępniane są pliki do każdego przykładu, więc na pewno może być to przydatne dla niektórych, że uruchomią konkretną stronę u siebie na komputerze i prześledzą kod. Jak najbardziej polecam i niedługo biorę się za JS, tego samego autora. :)
2018-11-05
bez podpisu
Czytelna forma
2017-12-26
Patryk Szwed
Ciężko o lepszą książkę. Źródło wartościowych informacji przekazanych w taki sposób, że wszystko jest o wiele łatwiej przyswoić. Dużo zdjęć, praktycznych przykładów, konkretnych wyjaśnień. Najlepsza książka z jakiej dotąd się uczyłem! Świetną kontynuacją jest książka dotycząca JavaScript'u z tej samej serii.
2017-04-28
Kuba
Bardzo dobrze napisana książka, wspaniała do nauki języka :D
2016-06-11
Sebastian Piotrowski
Bardzo dobra książka, z niesamowitym układem graficznym. Jedyne co można by zmienić na lepsze to format na A4 tak aby obecne dwie strony były na jednej karcie.
2018-03-01
bez podpisu
Bardzo dobra książka.
2014-02-08
kurpin
Znakomita pozycja dla osób zaczynających przygodę z HTML/CSS, lub chcących przypomnieć sobie podstawy. Średnio-zaawansowanym lub profesjonalistom raczej się nie przyda. "Ergonomiczny" układ tekstu i oprawa graficzna. Przydałyby się ciąg dalszy na temat PHP lub JavaScript :)
2014-08-05
bez podpisu
Świetna książka, dzięki której można się nauczyć nie tylko podstaw. Polecam wam tę książkę, jeżeli dopiero zaczynacie swoją przygodę z html i css, a nawet jeżeli umiecie język html, to na pewno znajdzie się coś czego nie wiedzieliście i przyda wam się do dalszej pracy.
2015-01-25
bez podpisu , Grafik
Polecam książkę zwłaszcza dla osób początkujących. Zawiera dużo ilustracji, co bardzo pomaga w nauce.
2014-03-22
franczesko
na temat HTML i CSS przeczytalem kika ksiazek i wiele porad ze stron internetowych. mimo ze ksiazke czytalem w jezyku angielskim klarownosc opisow oceniam znacznie wyzej niz w ksiazkach pisanych przez polskich autorow. dla poczatkujacych webmasterow pozycja obowiazkowa. w maju wychodzi kolejna ksiazka Jona Ducketta, tym razem na temat Java Script i JQuery.
2016-01-12
bez podpisu
Na stonie 53 jest błąd. Treść kodu nie zgadza się z jego poniższym wynikiem - zostały powtórzone takie same dwa wyniki do innych kodów. Ogólnie książka bardzo przejrzysta, szybko wyciąga się z niej informacje. Na końcu każdego rozdziału znajduje się przykładowy kod strony z ukazaniem jej wyniku - podoba mi się to! Osobiście kupiłam nastepną ksiązkę autora "Javascript i jquery - interaktywne strony www dla każdego", która również pokazuje, że programowanie w różnych językach nie jest takie trudne.
2015-12-31
Jarosław Bociek , IT Specialist
Napisana w sposób nie podobny do tradycyjnej książki. Bardzo przystępnie dostarczony materiał. Ładna oprawa graficzna. W sensie że miło się czyta. Dobra książka, żebyś zapoznał się z ogólnym zarysem HTML & CSS. Nie jest to książka 'dla eksperta' który wymaga znacznie bardziej zaawansowanych informacji. Jeśli chcesz zacząć z tymi tematami, książka idealna.
2017-06-26
Michał Samel , Student
Książka sama w sobie bardzo dobra, jednak zawiera trochę błędów, które powinno zredagować wydawnictwo, przykładowo strona 297 "Język HTML udostępnia właściwości pozwalające na kontrolę używanych czcionek, ich wielkości wagi..." Nie HTML a CSS. Dla kogoś kto nie jest bardziej doświadczony może to wywołać konsternacje.
2014-02-22
bez podpisu
Dla nowicjusza bardzo dobra, z tych co prowadza za reke. ladnie wydana.
2017-08-01
bez podpisu
Bardzo fajny przewodnik od podstaw po CSS i HTML. Polecam.
2014-01-24
Zenon Benon
Bardzo dobre wprowadzenie dla ludzi, takich jak ja, którzy nigdy nie pracowali ani w html5, ani w żadnym innym języku. Przykłady są bardzo klarowne, kod jest czysty, a wizualnie to chyba najlepsza książka o html'u i css-ie jaką widziałem. Natomiast, jeżeli znasz jakiś inny język programowania lub sam html to ta książka może służyć jedynie za przypomnienie sobie podstaw lub poznanie małych szczególików.
2015-10-10
Jakub , Informatyk
Witam w książce HTML i CSS Zaprojektuj i zbuduj witryne WWW autor Jon Duckett, jest błąd na stronie 206 chodzi o ten kod swfobject.embedSWF(,,flash/bird.swf", "bird", "400", "300","8.0.0") przed flash powinien byc " a nie jak jest ,, ma to elementarne znaczenie ponieważ wynik tego jest niepoprawny
2015-01-06
Slawek
Osoby całkowicie początkujące ocenią ją bardzo dobrze. Jednak tylko dla nich się nadaje.
2016-05-31
Michał
Książka dobra, ale niestety wiele rzeczy robi się już inaczej, kilka stron o flashu zupełnie zbędne, niektóre rzeczy słabo wytłumaczone. Jeżeli wszystko będziemy sprawdzać na internecie i wyłapiemy nieaktualne rzeczy to książka jest dobrym wprowadzeniem.
2016-07-28
Mateusz Samsel , Uczeń
Ja niestety nie korzystam ze znaczników A w książce tych znaczników jest (jak dla Mnie) za dużo.
2017-09-03
Tomasz
Bardzo ładnie wydana książka, również w wersji elektronicznej wygląda bardzo dobrze i wygodnie się czyta nawet na średniej wielkości tablecie. Książka jednakże została napisana, gdy HTML5 był dopiero tworzony, a w internecie królował Flash. Mimo, iż mimęło zaledwie kilka lat, spora część informacji w książce nie jest już aktualna. Dodatkowo książka zawiera bardzo podstawowe informacje.
2018-01-08
Katarzyna , Pracownik biurowy
Witam, chcę się nauczyć budowania stron od podstaw i w tym celu kupiłam książkę "Html i CSS" wydawnictwa Helion. Jestem dopiero przy rozdziale 4, a już zauważyłam 4 błędy - na stronach 19,20 i 69. "Drogie" wydawnictwo - sprawdzajcie najpierw co drukujecie, zanim puścicie do sprzedaży..
2017-12-30
Eryk Urban , Student
Książka bardzo mi się nie podoba, wiele błędów brak porządnego wytłumaczenia. Większość stron jest nie zapisanych, czcionka jest dużą a ilustracje zwykłymi zapychaczami miejsca nie mające większego sensu. Cała książka zmieściła by się w 100 stronach jest sztucznie napompowana to ogromny minus jednakże myślę treść książki jest odpowiednia dla osoby początkującej. Nie czytałem innych książek o tematyce HTML i CSS więc nie mam dobrego odniesienia ale raczej bym nikomu jej nie polecił.
2017-01-31
bez podpisu
Słabo. Książka przestarzała, niewnosząca nic nowego. Darmowe materiały udostępnione w internecie biją ją na głowę. Gdyby nie promocja - żałowałbym zakupu.