ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Krakowski Kazimierz i Podgórze. Wydanie 1 (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Agnieszka Legutko
Okładka książki/ebooka Krakowski Kazimierz i Podgórze. Wydanie 1

Okładka książki Krakowski Kazimierz i Podgórze. Wydanie 1

Okładka książki Krakowski Kazimierz i Podgórze. Wydanie 1

Okładka książki Krakowski Kazimierz i Podgórze. Wydanie 1

Wydawnictwo:
Bezdroża
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
232
Druk:
oprawa miękka

Od kilkunastu lat krakowska dzielnica Kazimierz jest jedną z największych atrakcji królewskiego miasta. Do 1800 roku było to odrębne miasto, zamieszkałe przede wszystkim przez Żydów blisko związanych z Krakowem, w którym mieściły się ich sklepy i warsztaty. Tym, co wyróżniało Kazimierz, była koegzystencja żydów i chrześcijan: gdzież indziej bowiem nadal można przystanąć na skrzyżowaniu ulic rabina Meiselsa i Bożego Ciała?

Gdy w 1993 roku Steven Spielberg nakręcił Listę Schindlera, pokazując tym samym Kazimierz na turystycznej mapie świata, dzielnica stała się prawdziwym celem wyjazdów. Wydarzeniem przyciągającym szczególną uwagę tysięcy uczestników jest coroczny Festiwal Kultury Żydowskiej.

Prawdziwy skarb to witalność Kazimierza, który wciąż żyje i zaskakuje swymi nowymi obliczami: to tu bije towarzyski puls Krakowa; w tej przestrzeni, jak w żadnej innej, artystyczne dusze wyczarowują nostalgię, wzruszenie, ironiczną anegdotę, słowem: Środkową Europę! Spektakl, koncert, zmierzch, kawa i rozmowa mają tu swój niepowtarzalny smak.

0 Agnieszka Legutko

Zamknij

Wybierz metodę płatności