Play

Język XAML. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie aplikacji w WPF

Autor:
Przemysław Starosta
Długość
liczba lekcji: 50, czas trwania: 3:14:47
Ocena

Kup kurs 59,00 zł

Kurs wideo

Język XAML. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie aplikacji w WPF (ebook)(audiobook)(audiobook)

Okładka książki Język XAML. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie aplikacji w WPF
Tył okładki książki Język XAML. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie aplikacji w WPF

Okładka książki Język XAML. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie aplikacji w WPF

Wydawnictwo:
Videopoint
Wersja:
Online i ZIP (955.0MB)
Czas trwania:
3:14:47
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni ten kurs
 1. 1. Wstęp do WPF 10:02

 2. 2. Praca z panelami 50:48

 3. 3. Wykorzystanie toolboxów 21:22

 4. 4. Praca z menu 18:52

 5. 5. Programowanie z użyciem C# 3:15

 6. 6. Dodatkowe elementy paneli 25:13

 7. 7. Elementy zaawansowane 38:01

 8. 8. Media w WPF 7:50

 9. 9. Edycja dokumentów w WPF 19:24

Obierz kurs na projektowanie skalowalnego, responsywnego i eleganckiego frontendu!

Windows Presentation Foundation (WPF) jest produktem Microsoftu, silnikiem graficznym do tworzenia aplikacji desktopowych opartych na języku XAML. Został udostępniony w 2006 roku z myślą o łatwej implementacji wzorców oddzielających warstwę logiczną od warstwy prezentacji, tak by projektant i graphic designer nie przeszkadzali sobie w działaniu. Kodowanie w WPF maksymalnie uproszczono, a prawie wszystkie operacje w tym frameworku są wykonywane w grafice wektorowej. Należy podkreślić, że praca z WPF jest niezwykle prosta, niemal intuicyjna, w związku z czym szczególnie początkujący programiści powinni zainteresować się tym narzędziem.
Windows Presentation Foundation bazuje na platformie .NET, która służy do implementacji funkcji WPF, oraz języku XAML, wykorzystywanym tutaj do tworzenia i konfiguracji graficznego interfejsu użytkownika. Grafikę wektorową tworzy się w WPF z wykorzystaniem akceleratorów grafiki 3D. Zastosowanie języka XAML sprawia, że aplikacje frontendowe projektowane w WPF są skalowalne, responsywne i — zwyczajnie — ładne. Dodatkową, niewątpliwą zaletą pracy z WPF jest to, że ten framework nie jest nadmiernie wymagający. By zacząć w nim programować, nie trzeba znać języków programowania na poziomie eksperckim — wystarczy nawet podstawowa znajomość C#, by projektować bardziej skomplikowane operacje.
Czy chcesz bliżej poznać silnik graficzny Microsoftu dzięki szkoleniu Język XAML. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie aplikacji w WPF? Tak? Zatem do dzieła!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie pracy z niniejszym kursem video:
 • dowiesz się, jak tworzyć własne aplikacje w WPF;
 • nauczysz się w pełni korzystać z możliwości frameworka;
 • będziesz tworzyć projekty responsywne...
 • ...korzystając przy tym z XAML.

Co więcej...

 • ...opanujesz umiejętności potrzebne do sprawnego używania paneli Grid.
Uwaga! Aby w pełni skorzystać ze szkolenia Język XAML. Kurs video. Poziom pierwszy. Programowanie aplikacji w WPF, dobrze jest uprzednio opanować podstawy C#, ale nie jest to absolutnie konieczne!

Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z WPF?

Przede wszystkim dla usprawnienia współpracy w zespole projektowym. Użycie do projektowania aplikacji silnika WPF niweluje odwieczny konflikt na linii koder – projektant GUI. Pracując z Windows Presentation Foundation, można równolegle i całkowicie niezależnie eksperymentować z ustawieniami interfejsu aplikacji oraz z usprawnianiem kodu. Niewątpliwą zaletą WPF jest też to, że graficzny interfejs użytkownika tworzy się w języku XAML, który jest bardzo przejrzysty, intuicyjny i daje spore możliwości rozbudowywania projektów. WPF pozwala także definiować grafikę 2D, 3D, animacje oraz inne elementy wizualne, co więcej, skalowanie odbywa się tu automatycznie, w zależności od wykorzystanego systemu i ustawień graficznych. Twórcy WPF pomyśleli również o projektantach nieco bardziej skomplikowanych aplikacji, w których zachodzi konieczność bindowania danych. Graficzny silnik Microsoftu pozwala na łączenie danych niemal każdego typu z polami w aplikacji, co bardzo ułatwia pracę z nimi i pozwala wyświetlać dane w przejrzysty sposób.

Od podstaw XAML do pracy z Rich Textem

By móc sprawnie działać w Windows Presentation Foundation, musisz opanować podstawy języka XAML. Nie martw się, ponieważ jest on bardzo przyjazny i prosty do nauczenia — jak przekonasz się podczas pierwszej lekcji! Drugą lekcję poświęcimy panelom: Wrap, Stack, Dock oraz Grid; temu ostatniemu przyjrzymy się nieco uważniej. Stworzymy formularz i będziemy pracować z okienkiem właściwości. Następnie dowiesz się, jak w praktyce korzystać z narzędzi: TextBlock, TextBox, Label, CheckBox RadioButton i PasswordBox. Przyswoisz sobie opcje: Menu, Border, Slider, Panel Canvas, będziesz rysować, posługiwać się Z-Indexem i TreeView. W ramach kolejnej lekcji poznasz podstawy bindowania, a następnie nauczysz się korzystać z Media Playera i Video Media Element. Na koniec opanujesz podstawy pracy z Rich Textem.

Poznaj naszego eksperta

Przemysław Starosta — doświadczony programista baz danych, trener, pasjonat zagadnień bazodanowych. Na co dzień zajmuje się tworzeniem, analizowaniem i optymalizowaniem zapytań SQL, programowaniem baz danych przy użyciu PL/SQL w Oracle i T-SQL w SQL Server oraz prowadzeniem szkoleń dla programistów. Praca jest dla niego przygodą, którą lubi przeżywać każdego dnia od nowa. W wolnym czasie odwiedza siłownię lub siada z książką. Interesuje się filozofią, teologią i muzyką, zwłaszcza tą, którą słyszy w radiowej Trójce. Gra na gitarze, nigdy się nie nudzi, wstaje przed wschodem słońca. Każdy dzień jest dla niego nową szansą na coś niezwykłego w życiu.


„Nauka jest sprawą wielkich. Maluczkim dostają się nauczki”.

Stanisław Jerzy Lec