ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Frassati Gawrońscy. Włosko-polski romans (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autorzy:
Jacek Moskwa, Krystyna Kalinowska-Moskwa
Okładka książki/ebooka Frassati Gawrońscy. Włosko-polski romans

Okładka książki Frassati Gawrońscy. Włosko-polski romans

Okładka książki Frassati Gawrońscy. Włosko-polski romans

Okładka książki Frassati Gawrońscy. Włosko-polski romans

Wydawnictwo:
Świat Książki
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
528
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

24 stycznia 1925 roku w Turynie miał miejsce ślub Luciany Frassati, córki Alfreda, włoskiego polityka i założyciela dziennika "La Stampa", z polskim arystokratą i dyplomatą Janem Gawrońskim. Niemal 90 lat później, 6 września 2014 roku w rezydencji książąt Salviati w Migliarino koło Pizy odbyły się zbiorowe urodziny sześciorga dzieci Luciany i Jana. Córki - Helena (Nella),  Wanda, Giovanna i Maria Grazia oraz synowie - Alfred (Alf) oraz  Jan (Jaś), obliczyli, że wspólnie liczą sobie 500 lat.

Historia rodziców i dzieci układa się w fascynującą sagę rodzinną, która obejmuje trzy czwarte XX stulecia i sporą już część wieku XXI, a dzieje się w Polsce i we Włoszech, w Turcji i zagrożonej przez hitlerowców Austrii, w okupowanej Warszawie i stolicach powojennego Zachodu, w Moskwie i Wilnie za czasów ZSRR,  w Watykanie - i w wielu innych miejscach. Jej bohaterowie spotykają Einsteina i Toscaniniego, Hitlera i Mussoliniego, koronowane głowy i - wielokrotnie - Jana Pawła II. Autorzy tej zbiorowej biografii wykorzystali liczne dokumenty i wspomnienia, a także relacje rodzeństwa Gawrońskich, z których każde jest na swój sposób postacią ciekawą i wybitną.

Jacek Moskwa polski dziennikarz prasowy i telewizyjny, pisarz, watykanista. W latach 1990-2005 korespondent z Rzymu i Watykanu Autor 5-tomowej publikacji o Janie Pawle II, wydanej przez Świat Książki.

0 Jacek Moskwa, Krystyna Kalinowska-Moskwa

Zamknij

Wybierz metodę płatności