ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Egzamin na doradcę podatkowego. Kazusy (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autorzy:
Patryk Piotr Smęda, Mariusz Jabłoński
Wydawnictwo:
C. H. Beck
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
810
2w1 w pakiecie:
     PDF
     ePub

Egzamin na doradcę podatkowego. Kazusy - trzecie wydanie - w I części zawiera przykładowe rozwiązania zadań pisemnych (zwanych popularnie kazusami) do egzaminu na doradcę podatkowego, zgodnych z uchwałą numer 12/V/2011 Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego z 5.4.2011 r. w sprawie wykazu pytań i zadań egzaminacyjnych do egzaminu na doradcę podatkowego.

Egzamin ten jest sprawdzianem teoretycznego i praktycznego przygotowania kandydatów na doradców podatkowych i składa się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej. Egzamin pisemny, polega na:

  1. rozwiązaniu testu składającego się ze 100 pytań, a następnie
  2. rozwiązaniu zadania polegającego na sporządzeniu projektu wystąpienia w imieniu klienta do organu podatkowego lub sądu, co jest przedmiotem niniejszego opracowania.

W II części książki Egzamin na doradcę podatkowego. Kazusy, zamieszczone zostały tabele dotyczące postępowania przed organami podatkowymi oraz przed sądami administracyjnymi. Stanowią one dogodne narzędzie nie tylko podczas przygotowań do egzaminu pisemnego, ale również w codziennej praktyce doradców podatkowych.

Z uwagi na sam charakter pracy, polegającej na poszukiwaniu możliwie najlepszych rozwiązań prawnych wobec przedstawionych przez Komisję Egzaminacyjną poleceń, jak również bogactwo stanów faktycznych - możliwe są odmienne konkluzje niż zaproponowane przez Autorów. Zatem, umożliwiamy Czytelnikowi w III części zapoznanie się z pełną treścią uzasadnień powołanych w rozwiązaniach kazusów orzeczeń sądów administracyjnych.

Przygotuj się do egzaminu na doradcę podatkowego z książką Egzamin na doradcę podatkowego. Kazusy. Życzmy powodzenia!

Publikacja jest uzupełnieniem książki Egzamin na doradcę podatkowego. Testy, wydanie 5 (poprawione) i stanowi pełne kompendium wiedzy dla kandydata przygotowującego się na egzamin doradcę podatkowego.

0 Patryk Piotr Smęda, Mariusz Jabłoński

Zamknij

Wybierz metodę płatności