Opinie o książce "ABC Delphi 7"
6
(35%)
5
(23%)
4
(4%)
3
(19%)
2
(12%)
1
(8%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 26)
Średnia ocen: 45

ABC Delphi 7:

Ocena : 6 Ocena książki 2006-06-05

Oktawian Kitala

Według mnie nawet początkujący powinien kupić "ABC Delphi 7". Ta książka omawia uważam, że dobrze podstawy Delphi. W wielu książkach znajdziemy 6 stron teorii o danym temacie. Wtedy faktycznie człowiek może nie zrozumieć tego co czyta. Ludzie zwykle przeczytają dany temat raz i powiedzą sobie, że książka jest niejasno napisana. Uważam, że książka jest świetnie skrócona. Bez dużej ilości teorii. Np. typ okrojony... mamy o tym 0,5 strony. Jeśli ktoś nie zrozumie to niech jeszcze raz lub dwa, a nie będzie tak. Uważam, że książka świetnie nadaje się dla początkujących i średnio-zaawansowanych.

Ocena : 5 Ocena książki 2006-04-24

Marek Cywiński

Książka ta jest dość dobra dla tych co piszą już trochę w Delphi.

Ocena : 5 Ocena książki 2004-09-17

Link25

Książka świetnie omawia podstawy programowania w Delphi 7. Nie poświęca zbyt wiele czasu rzeczom łatwym, ale dobrze tłumaczy nowe rzeczy. Żeby się za nią zabrać, najlepiej niestety znać dosyć dobrze (w znaczeniu świetnie) TURBO Pascal.

Ocena : 5 Ocena książki 2004-04-01

Wesołowski Jarek

Jest to wspaniała książka dla każdego komu wystarczy poznanie języka Delphi na podstawowym poziomie, a także jako podkład do dalszego zgłębiania wiedzy w tej dziedzinie.

Ocena : 3 Ocena książki 2004-06-30

Mateusz Buśkiewicz

Książkę dostałem w prezencie. Nie da się ukryć, że trochę się rozczarowałem. W książce jest za dużo teorii. Jest napisana dość drętwo i raczej nie zachęca. Trója z minusem, jak dla mnie.

Ocena : 3 Ocena książki 2006-07-14

Maciek Ludwiczak

Ehh.. Książka jest dobra do połowy 5 rozdziału, potem jest coraz gorzej z chwilowymi przebłyskami :) Na duży plus zasługuje Rozdział 1. zawierający powtórkę Pascala i Rozdział 3. na temat OOD także kolejny rozdział 4. zasługuje na pochwałę i to na tyle chwalenia. W miarę postępów i pisania coraz bardziej "rozbudowanych" aplikacji autor nie opisuje niektórych istotnych fragmentów kodu :( Trzeba mieć naprawdę silną wolę aby dotrwać do końca książki i zrozumieć wszystkie przykładowe aplikacje w niej zawarte. Warto wspierać się innym źródłem wiedzy o Delphi, a obowiązkowo trzeba orientować się w zwykłym Pascalu, bo bez tego nie warto wydawać nawet 20zł. Mimo tych kilku wad, polecam tę książkę początkującym, gdyż motywuje ona do poszukiwań dodatkowej wiedzy na temat Object Pascala (Delphi).

Ocena : 2 Ocena książki 2004-06-17

bez podpisu

Jestem początkujący i ta książka mi się nie podoba, ponieważ jest pisana fachowym językiem z użyciem pojęć, które nie są wytłumaczone. Wszystko opisane jest bardzo słabo i prawie nie jest wytłumaczone. Myślę, że ta książka nadaje się tylko dla tych co już dobrze znają język Object Pascal i mogą ją traktować jako przypomnienie informacji. Jestem początkującym programistą i mogę powiedzieć, że ta książka niczego mnie nie nauczyła.

Ocena : 1 Ocena książki 2004-06-22

Mateusz Gabryś

Książka kiepska, pisana fachowym językiem dla osób znających Object Pascal... A miała to być książka ABC Delphi... Szkoda się rozpisywać. Pozdrawiam.

Ocena : 1 Ocena książki 2004-07-09

bez podpisu

Gorszej książki nie widziałem. Przepraszam że tak mówię ale naprawdę książka jest do niczego. Kupując ją myślałem, że jest lepsza ale się rozczarowałem...

ABC Delphi 6:

Ocena : 6 Ocena książki 2003-01-04

Mateusz Mirosławski

Książka ta jest napisana bardzo prostym językiem, wszystko można dzięki niej zrozumieć. Jestem początkującym programistą, usiadłem do tego zajęcia jakieś... 2 tygodnie temu. W współpracy z ABC Delphi 6 napisałem aplikację, która jest przydatna w mojej sieci. Chciałbym podziękować za to, że została wydana taka książka, bo bez niej nic bym nie potrafił zrobić, może jedynie nanosić komponenty na formę, ale co to za zabawa. Najlepsze w tym wszystkim jest wpisywanie poszczególnym elementom kodu źródłowego, następnie patrzeć jak aplikacja działa, a na końcu mieć niesamowitą satysfakcje, gdy ktoś doceni twój wysiłek. Czekam teraz na Pajączek 2000 PRO. Ćwiczenia praktyczne, zamówionego w waszej redakcji. Mam nadzieje, że ta książka także jest napisana tak prostym językiem jak ABC Delphi 6 :)

Ocena : 6 Ocena książki 2002-11-18

Marcin Gołębiewski

Książka bardzo fajna.

!!! POLECAM !!!

Ocena : 6 Ocena książki 2002-12-16

Zbigniew Piegdoń

Jestem zachwycony.

Ocena : 6 Ocena książki 2003-09-29

bez podpisu

Dobra cena. Dobra treść. Oby tak dalej !

Ocena : 5 Ocena książki 2003-05-26

Dariusz Rzepka

Książkę oceniam, jako pozycję wartą zakupu. Jest napisana prostym językiem, co pozwala na szybkie zrozumienie sedna programowania w Delphi.

Ocena : 5 Ocena książki 2002-12-16

bez podpisu

Gratulacje dla Autora!

Ocena : 4 Ocena książki 2002-12-08

Hubert Kozłowski

Na pierwszy rzut oka nie jest to rewelacja, ale polecam!!

Ocena : 3 Ocena książki 2003-07-30

Pik

Szczerze mówiąc nie podoba mi się ta książka i uważam odwrotnie niż moi poprzednicy. Mianowicie, znam się trochę na programowaniu, a niektórych zagadnień (o których wiedziałem wcześniej) nie rozumiem. Po prostu mi styl pisania pana Andrzeja Daniluka nie przypadł do gustu. Jednak nie odradzam kupienia, bo może komuś się spodoba. Dużym jej atutem jest cena!

Ocena : 3 Ocena książki 2003-12-15

Klocek

Moim zdaniem ta książka nie należy do dobrych pozycji tegoż wydawnictwa. Nie ma w niej żadnych konkretnych rzeczy.

Ocena : 2 Ocena książki 2003-09-16

Piotr Danielczuk

Pisałem programy w basic-u, piszę w html lecz z tej książki nic się nie dowiedziałem. Po 10 stronie miałem sieczkę w głowie. Jestem w stanie zrozumieć, że dla autora jest ona banalnie prosta, lecz uwierzcie mi na pewno nie dla laika. Brakuje dokładnego opisu składni (gdzie przecinek, średnik lub kropka i po co ?). Wystarczyło dorysować do listingu trochę strzałek w jakiej kolejności wykonywany jest program i opisać dla czego tak jest a nie inaczej, było by wtedy super! Co z tego, że wiem co znaczy "unit" (bo było opisane) jak nie wiem co znaczy i co robi "implementation, initialization" ? itd. Na pewno nie jest to książka dla początkujących, tylko dla tych którzy otarli się o zaawansowane języki programowania. Autor powinien brać przykład z redakcji "Komputer Świat", oni potrafią tak zobrazować zawiły problem, że staje się on banalnie prosty. Nie powiem, że książka jest bezwartościowa, bo na pewno dla kogoś innego jest super lekturą, lecz na pewno nie nadaje się dla kogoś kto pierwszy raz odpalił na swoim PC "DELPHI".

Ocena : 2 Ocena książki 2003-08-20

bez podpisu

Książka napisana chaotycznie, z błędami, nie wiadomo co do czego służy, nie polecam.

ABC Delphi 2006:

Ocena : 6 Ocena książki 2008-03-04

Michał

Bardzo fajna i jasno opisana książka!!! Można się z niej wiele nauczyć;-)

Ocena : 5 Ocena książki 2010-10-26

bez podpisu

Książka bardzo dobra dla początkujących. Dałem ocenę 5 ponieważ uważam, że powinna być obszerniejsza.

Ocena : 3 Ocena książki 2008-11-19

Michał P.

To co w niej jest, jest dobre, przydatne i fajne, ale bardzo mało... warto by wspomnieć choć słówko np. o refaktoringu którego we wcześniejszych wersjach nie było